موج
کدخبر : ۳۳۳۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333827

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: از ابتدای امسال تاکنون هشت فقره آتش‌سوزی مهم و حریق ۴۶ هکتار در عرصه‌های منابع طبیعی استان کرمانشاه به وقوع پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، فرشید سنجری در خصوص آتش‌سوزی‌های منابع طبیعی کرمانشاه ابراز داشت: عمده آتش‌سوزی‌های رخ‌داده در منابع طبیعی استان کرمانشاه از ابتدای امسال در مراتع و به‌ویژه در مراتع مشجر استان کرمانشاه در شهرستان‌های دالاهو، پاوه، سرپل ذهاب، کرمانشاه و ثلاث باباجانی به وقوع پیوسته است.

وی افزود: عمده این حریق‌ها به دلیل سهل‌انگاری گردشگران و طبیعت‌گردان به وقوع پیوسته، هرچند اختلافات قومی و قبیله‌ای، سرایت از مزارع کشاورزی و یک مورد هم رعدوبرق در دلایل وقوع حریق در منابع طبیعی استان کرمانشاه در سال جاری دیده می‌شود.

او بابیان اینکه ۴۰ اکیپ واکنش سریع در ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها تشکیل‌شده، گفت: از ابتدای خردادماه کشیک‌های شبانه‌روزی را در سطح منابع طبیعی استان فعال کرده‌ایم.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمانشاه ادامه داد: برای پیشگیری از وقوع حریق و کنترل سریع آتش‌سوزی‌های احتمالی در منابع طبیعی استان ۱۷ پایگاه موقت اطفای حریق ۲۴ ساعته را در سطح شهرستان‌های استان تشکیل داده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها