موج
کدخبر : ۳۳۳۷۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333762

اولین پویش میدانی دیده بان دانشجویی نسل سرنوشت استان اصفهان با محوریت بررسی چالش ها و موانع جهش و رونق تولید در صنعت ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، معاون خرید ذوب آهن با اشاره به سابقه تاسیس وتولیدات شرکت گفت: ما پیر صنعت ایران هستیم و نه صنعت پیر. چرا که تمام بخش های کارخانه با تکنولوژی روز همراه شده و امید است که شرایط جوانی شرکت دوباره  برقرار شود.

محمد جعفر صالحی با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه برای شرکت اظهار داشت: به دلیل کیفیت پایین بعضی از  مواد اولیه داخلی  و محدودیت خرید وگرانی این مواد در داخل شرکت با مشکل مواجه شدیم و  صاحبان منابع معدنی به جای تامین مواد اولیه شرکت ذوب آهن سعی دارند مواد اولیه از جمله سنگ آهن را صادر کنند.

وی گفت: در این شرایط مجبور به تامین مواد اولیه از خارج بوده و از طرفی نیز با توجه به عدم اختصاص سوبسیبد انرژی  به این شرکت  با مشکل   بالا رفتن هزینه های تولید مواجه هستیم. در سال جاری نیز قیمت حمل جاده ای 40 درصد افزایش یافته است.

 معاون خرید ذوب آهن افزود: با توجه به این مشکلات هم اکنون ذوب آهن اصفهان با حدود 65 درصد ظرفیت خود به تولید مشغول است و در سال 98، بیش از 5 درصد رشد تولید داشت و امید است که در سال 99 نیز اهداف تولید شرکت  محقق شود.

صالحی از تشکل های دانشجویی  و بسیجی  درخواست کرد که در جهت  اطلاع رسانی پیشرفت ها و مشکلات  این شرکت از جمله تامین مواد اولیه  اطلاع رسانی کنند.

در ادامه این نشست تخصصی عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان در سخنانی با اشاره به عزم موسسات پژوهشی و دانشجویان بسیجی در کمک به اصلاح ساختارهای اقتصادی و رونق و جهش تولید در کارخانه هایی همانند ذوب آهن اصفهان گفت : من از سال 74 در جریان اقدامات انجام شده در این شرکت بوده و با مشکلات آن آشنا هستم.

محمد رضا حیدری افزود: لازم است چند مشکل اصلی این شرکت در هسته های تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفته  و با اتخاذ یک رویکرد کلان در جهت حل آن  ها اقدام شود  تا دیگر نیازمند شرکت هایی مثل دانیلی و پوسکو نباشیم.

 وی همچنین توصیه کرد: که این شرکت به تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر بپردازد. 

در این نشست دیگر مدیران ذوب آهن اصفهان  به تشریح پروژه های مختلف انجام شده و در دست اقدام شرکت از جمله اقدامات بلند مدت و کوتاه مدت  مختلف آن  برای تامین مواد اولیه، تامین آب و استفاده از پساب ، اقدامات زیست محیطی  ، عقد قرار داد و تفاهم نامه با مراکز پژوهشی و دانشگاهی، تولید محصولات جدید و متنوع از جمله انواع ریل، انجام مسئولیت های اجتماعی و غیره پرداختند.  

به گزارش موج، این پویش دانشجویی با حضور محمد جعفر صالحی معاون خرید  وتعدادی از دیگر مدیران ذوب آهن اصفهان، محمد رضا حیدری عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان و جمعی از دانشجویان بسیجی و اعضائ تشکل های دانشجویی و پژوهشی  دانشگاه ها و اصحاب رسانه استان  برگزار و با بازدید علمی، تخصصی از خط تولید این شرکت همراه بود. در پویش میدانی فوق مسایل مختلف مرتبط با جهش و رونق تولید در مجتمع عظیم ذوب آهن اصفهان توسط حاضران  مورد پرسش و پاسخ  قرار گرفت و راهکارها و پیشنهاد های مد نظر آنان مطرح گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها