موج
کدخبر : ۳۳۳۶۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333650

معاون استانداری قم:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم گفت: قرار گرفتن رسته‌های کشاورزی در رسته‌های آسیب دیده از کرونا با تلاش مدیریت استان قم بود، برخی از این رسته‌ها آسیب زیادی را به دلیل شیوع کرونا در استان دیدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهرداد غضنفری در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم که در سالن جلسات کرامت استانداری برگزار شد، با اشاره به لزوم تامین نیاز استان به نهاده‌های دامی، اظهار کرد: پیگیری لازم در این راستا باید از شرکت‌های واردکننده انجام شود.

وی ادامه داد: ایجاد مشکل در زمینه نهاده‌های دامی بر روی قیمت گوشت و مرغ تاثیر منفی می‌گذارد و در این زمینه نگرانی در استان قم داریم و باید برای عدم ایجاد مشکل در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت بگیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: نرخ تورم استان به دلیل افزایش قیمت کالاها تحت تاثیر قرار گرفته است و باید با افزایش نظارت‌ها تلاش کنیم که قیمت کالاها در قم افزایش نیابد. در سال گذشته استان قم دومین استان مطلوب در زمینه نرخ تورم در کشور بود و نباید این جایگاه خدشه دار شود.

غضنفری با اشاره به اظهار کرد: از قیمت کالاهایی که قیمت مصوب دارند، تخطی نباید شود و در صورت تخلف باید برخورد صورت بگیرد، اگر اعتراضی در این زمینه وجود دارد، باید با ارائه ادله در سطح ملی پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم افزود: همه دستگاه‌ها مکلف به تمکین از مصوبات کارگروه تنظیم بازار هستند، دبیرخانه این کارگروه باید در صورت عدم اجرای مصوبه ای به دستگاه متخلف اخطار بدهد.

غضنفری تامین کالاهای اساسی برای مردم استان قم را ضروری دانست و تصریح کرد: اگر این کالاها به موقع تامین نشود، بر روی قیمت مصرف کننده تاثیر می‌گذارد، هر گونه کمبود کالاهای اساسی در بازار تاثیر منفی به دنبال خواهد داشت، البته تامین کالاهای اساسی در استان قم با وجود مشکلات اقتصادی تاکنون به خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی استان قم آماده برخورد با متخلفان اقتصادی است و در این زمینه پیشگام است، برخوردهای بازدارنده با متخلفان اقتصادی در استان باید به موقع صورت بگیرد و این برخوردها رسانه‌ای شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم خاطرنشان کرد: کارگروه تنظیم بازار استان اختیاری در زمینه افزایش قیمت کالاهای دارای قیمت مصوب در سطح ملی ندارد، تغییر این قیمت‌ها باید در سطح ملی پیگیری شود، اختیار کارگروه تنظیم بازار استان قم در زمینه تعیین قیمت برای کالاهایی است که قیمت مصوب در سطح ملی ندارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها