موج
کدخبر : ۳۳۳۴۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333475

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در ساعات بعد از ظهر ضمن رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات استان، احتمال وقوع رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت وزش باد نیز، دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی ساعات صبح تا ظهر امروز جمعه ، شرایط دریا جهت تردد مناسب است و با توجه به پایداری وضعیت جوی، پدیده صبح نقاطی از سواحل و جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز طی روزهای پیش رو ، مه صبحگاهی با احتمال کاهش موقت میدان دید افقی پیش بینی می شود. 

وی افزود: در بعد از ظهر در تنگه ی هرمز و خلیج فارس به ویژه جزایر غربی استان وزش باد جنوب غربی تا شمال غربی خواهیم داشت. 

عارفی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هر چند اواخر وقت از سرعت وزش باد در تنگه ی هرمز کاسته خواهد شد لکن دریا در محدوده ی غربی جزیره لاوان و سواحل پارسیان تا روز دوشنبه متلاطم پیش بینی شده، لذا توصیه می شود احتیاط لازم جهت تردد شناورهای سبک  در این مناطق اعمال شود.

وی خاطرنشان کرد: در ساعات بعد از ظهر ضمن رشد ابرهای همرفتی در ارتفاعات استان، احتمال  وقوع رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت وزش باد نیز، دور از انتظار نخواهد بود. 

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، در پایان اضافه کرد: دما نیز طی روزهای پیش رو، در برخی نقاط استان، افزایش یک تا دو درجه ای خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها