موج
کدخبر : ۳۳۳۴۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333411

رییس حوزه هنری استان کردستان:

رییس حوزه هنری استان کردستان گفت: یکی از اهداف تأسیس دفاتر شهرستانی حوزه هنری تقسیم عادلانه امکانات فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم توسعه در استان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امین مرادی صبح امروز در نشست شورای طرح و برنامه حوزه هنری استان کردستان که به منظور بررسی برنامه‌های پیشنهادی دفتر حوزه هنری بیجار در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: توجه جدی واحدهای تخصصی بر شناسایی، جذب و پرورش استعدادهای هنری در سطح استان به عنوان یک دستور کار اجرایی در جهت جهش در رونق تولید هنر در استان ضروری است.

رییس حوزه هنری استان کردستان گفت: یکی از اهداف تأسیس دفاتر شهرستانی حوزه هنری تقسیم عادلانه امکانات فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم توسعه در استان است.

وی دفتر حوزه هنری بیجار را یک ظرفیت بسیار ارزشمند عنوان کرد و گفت: در سطح کشور تنها 5 استان دارای دفتر شهرستانی هستند که فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان بیجار با گذشت چند سال از فعالیت بسیار چشمگیر بوده است.

مرادی احداث سینما آزادی بیجار و گالری مهر را از ثمرات حضور حوزه هنری در شهرستان بیجار و حمایت‌های رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان عنوان کرد و گفت: حمایت مسئولین شهرستان و تقویت حوزه هنری می‌تواند هنر این شهرستان را به جایگاه واقعی خود رسانده و بیجار به عنوان یک الگوی کشوری مطرح شود.

وی همدلی و همراهی هنرمندان را یکی دیگر از لازمه‌های برنامه‌ریزی عنوان کرد وگفت: جذب و حمایت از تمامی سلایق که دغدغه اعتلای هنر دینی و ارزشی را دارند باید به صورت جد در تمامی بخش‌های تخصصی حوزه هنری در استان و شهرستان بیجار مدنظر قرار گیرد.

رییس حوزه هنری استان کردستان حوزه هنری را متعلق به جامعه هنری استان دانست و تأکید کرد: ما در حوزه هنری هیچ خط‌کشی و دیدگاه سیاسی و سلیقه‌ای را نداریم و متناسب با سیاست‌های ابلاغی و خط‌مش‌های حوزه هنری آماده همکاری با هنرمندان در سطح استان می‌باشیم.

مرادی به طرح‌های در دست اقدام حوزه هنری در زمینه ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و هنری در استان اشاره کرد و گفت: احداث پردیس سینمایی سقز، توسعه پردیس سینمایی بهمن سنندج به 7 سالن سینمایی، برنامه‌ریزی در راستای احداث سینما در شهرستان قروه از برنامه‌های در دست اقدام است که امیدواریم تا پایان شهریورماه با حمایت مسئولین استانی و شهرستانی به بهره‌برداری برسد.

وی از اعلام آمادگی حوزه هنری استان در ایجاد دفتر حوزه هنری در شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: در صورت مهیا نمودن شرایط توسط معاون استاندار و فرمانداری ویژه شهرستان در خصوص در اختیار گذاشتن مکان و اختصاص بودجه لازم در سریع‌ترین زمان دفتر حوزه هنری در شهرستان سقز را نیز راه‌اندازی خواهیم کرد.

مرادی به مشکلات دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار در زمینه مکان اشاره کرد وگفت: دفتر فعلی حوزه هنری در زمان واگذاری بلااستفاده بوده که با صرف هزینه و تغییرات کلی آماده بهره‌برداری شده است و انتظار می‌رود مسئولین مرتبط با نگاه فرهنگی و توجه به اهمیت این دفتر در ادامه مسیر فعالیت با حوزه هنری همکاری لازم را داشته باشند.

وی حوزه هنری را به تعبیر رهبر معظم انقلاب «امید هنر انقلاب» عنوان کرد و گفت: زیبنده نیست در جهت روند ادامه فعالیت این امید که امروز به خانه امن هنرمندان شهرستان بیجار تبدیل گشته است خواستار حمایت بیشتر مسئولان شهرستان بیجار از ادامه فعالیت‌های اثرگذار این نهاد شدند.

 مرادی با اشاره به انتصاب سیدعبدالرضا خضری به عنوان رئیس حوزه هنری این شهرستان با تقدیر از حسین زنجانی و ناصر قربان‌پور مسئولین گذشته این دفتر گفت: خضری از نیروهای توانمند و فعالین عرصه فرهنگ بیجار است که با بهره‌مندی از تجربیات ارزنده خود و قدرت تعاملی که دارند می‌توانند در مدت زمان مسئولیت خود در این جایگاه منشاء خیر و تسهیل‌گر روند رو به رشد تعالی هنر و فرهنگ بیجار گردند.

وی بیجار را یکی از کانون‌های هنر اصیل اسلامی و دینی عنوان کرد و گفت: با تمام توان از جهش تولید و برنامه‌های تأثیرگذار در این شهرستان حمایت می‌کنیم. 

در ادامه این جلسه برنامه‌های دفتر حوزه هنری بیحار در قالب 26 عنوان و 87 برنامه مطرح و پس از بحث و بررسی برای اجراء مورد تصویب شورای طرح و برنامه حوزه هنری قرار گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها