موج
کدخبر : ۳۳۳۲۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333283

فرماندار یزد گفت: برنامه ریزی لازم برای ساماندهی اتباع خارجی و جلوگیری از تصدی گری آنها در مشاغل مختلف در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد گفت: یکی از اصلی ترین مسائل امروز استان یزد، مسئله اتباع افغانی است.

او افزود: شماری از اتباع خارجی در بخش هایی از بافت تاریخی شهر یزد سکونت یافته و مشکلاتی را برای بافت تاریخی به لحاظ امنیتی به وجود آورده اند.

رستگاری ضمن تاکید بر این مسئله که وضعیت آینده شهر یزد به عملکرد امروز مسئولان بستگی دارد اظهار داشت: برخورد با اتباع  خارجی تا زمانی که درباره دو مسئله اسکان و اشتغال آنها برنامه ریزی لازم نشود، سخت است.

وی با اشاره به این مطلب که تصدی بسیاری از غرفه های میوه و تره بار استان یزد و نیز کوره های آجر پزی در دست اتباع افغانی است، تأکید کرد: برنامه ریزی لازم برای ساماندهی اتباع خارجی و جلوگیری از تصدی گری آنها در مشاغل مختلف در دستور کار قرار دارد.

فرماندار یزد گفت: در برخورد با اتباع، فارغ از خلأ قانونی که وجود دارد، پیش از این جدیت لازم صورت نگرفته و مجازاتهایی که اعمال می شود بازدارنده نبوده است.

سید محمد رستگاری در پایان ضمن تاکید بر ضرورت برخورد قاطع و محکم با متخلفان افزود، تخریب و پلمپ بعضی از منازل مسکونی در یکی از مناطق شهر که فعالیتهای مجرمانه و توزیع مواد مخدر در آنجا انجام می شود در دستور کار قرار دارد.

رستگاری همکاری و همراهی شهروندان با مسئولان را برای حل مسئله اتباع، لازم و ضروری دانست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها