موج
کدخبر : ۳۳۳۱۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333103

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز از ساخت مدرسه در روستای فرخ آباد توسط خیرین مدرسه ساز خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، محمد دلاوریان، مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز، ظهر امروز در آیین خشت گذاری ششمین پروژه آموزشی  و مدرسه ۱۵ کلاسه بنیاد خیریه پور کاشانی در روستای فرخ آباد زیبادشت، گفت: اقدامات خیرخواهانه خانواده پورکاشانی در جهت توسعه و آبادانی منطقه به ویژه در حوزه فضای آموزشی را شایسته تقدیر است.

وی مجموع اعتبارات سازمان نوسازی مدارس البرز در سال جدید ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این اعتبارات در پروژه‌های احداثی، تعمیرات اساسی، استاندارد سازی، تجهیز مدارس و غیره صرف می‌شود. ضمن اینکه بسیاری از مدارس فرسوده استان نیازمند تخریب و بازسازی است که اجرای آن مورد توجه است.

دلاوریان ضمن تقدیر از مشارکت خیرین استان البرز، گفت:  از ابتدای سال تا کنون، میزان کمک‌های خیرین مدرسه ساز استان، ۷۵ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۶ درصد رشد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم این کمک‌ها تا آبان ماه سال جاری به رقم ۱۱۵ میلیارد تومان برسد، اضافه کرد: بیش از 60  پروژه در دست اجرا داریم که 50 درصد آن توسط خیرین تقبل شده است.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز تصریح کرد: در این میان مهرماه سال جاری 20 پروژه آموزشی در استان البرز به بهره برداری می‌رسد که تأمین 50 درصد از این مهم توسط خیرین محقق شده است.

 وی یادآور شد: استان البرز به دلیل ویژگی‌های خاص و مهاجرپذیری بالایی که دارد  سالانه ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش آموزی آن اضافه می‌شود که به عبارتی سالانه نیاز داریم 400 کلاس درسی جدید به استان اضافه کنیم.

مدیر کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان البرز در پایان با اشاره به اینکه کلاس‌های فرسوه نیز نیازمند بازسازی هستند، ادامه داد: همه خیرین باید کمک کنند تا فضای آموزشی البرز از ۳/۸۰ متر مربع به ۵/۴۵ متر مربع برسد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها