موج
کدخبر : ۳۳۳۰۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333061

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان اعلام کرد:

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: 2300 خانوار نیازمند با سرپرست زندانی تحت حمایت کمیته امداد در اصفهان هستند.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع اظهار کرد: ۲۳۰۰ خانوار از این تعداد با جمعیتی برابر با ۴۴۲۰ نفر، خانوارهای نیازمندی هستند که سرپرست آنها در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان است.

وی خانوارهای با سرپرست زندانی را نیز جزو خانوارهای محروم از سرپرست عنوان کرد و گفت: اعضای این خانواده ها به ویژه فرزندان، محرومیت مضاعفی را تحمل می کنند و به علت مشکل یا جرمی که نقشی در آن نداشته‌اند دوران کودکی و نوجوانی خود را به سختی و همراه با نیازمندی پشت سر میگذارند.

زارع فقدان سرپرست خانوار را در ساختار و بافت جامعه ما مصادف با تنگناهای مالی توصیف کرد وافزود: حذف موقت نان آور خانواده به هر دلیلی باعث نیازمندی اعضای خانوار میشود و در این شرایط کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با رسالتی که بر عهده دارد به یاری خانوارهای نیازمند می شتابد.

وی کمک ک میته امداد به این خانوارها را برآمده از ماموریتی که توسط امام راحل (ره) بر عهده این نهاد قرار داده شده و در بیانات رهبر معظم انقلاب نیز مورد تاکید قرار گرفته است، عنوان کرد و گفت: این خانوارها دارای ۲۶۷۷ فرزند هستند که این واقعیت، ضرورت توجه بیشتر جامعه و خیران به این موضوع را دوچندان می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تشریح خدمات ارائه شده به این خانوارها یادآور شد: این مددجویان مانند سایر خانوارهای تحت حمایت از خدمات مستمری ماهیانه، خدمات آموزشی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و توانمندسازی این نهاد بهره مند هستند و با پایان محکومیت سرپرست و ثبات مجدد اقتصادی از چرخه حمایت این نهاد حذف می شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها