موج
کدخبر : ۳۳۲۴۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332491

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اصفهان:

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اصفهان گفت: 10 درصد از عرصه‌های منابع طبیعی استان با توجه به شاخص پوشش‌های گیاهی، مرتعی و جنگلی مستعد آتش سوزی هستند.

به گزار ش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، داریوش سعیدی بیان داشت:  10 درصد از عرصه‌های منابع طبیعی استان با توجه به شاخص پوشش‌های گیاهی، مرتعی و جنگلی به عنوان پهنه‌های بحرانی و نیمه بحرانی از نظر احتمال حریق شناسایی و تمهیدات لازم برای پیشگیری از وقوع حادثه پیش بینی شده است.

وی افزود: جنگل‌های استان به طور عمده در دو شهرستان فریدون شهر با 40 هزار هکتار و سمیرم با 25 هزار هکتار قرار دارند.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اصفهان گفت: مساحت سطح استان اصفهان 10 میلیون و 700 هزار هکتار است که دارای 6 میلیون و 300 هزار هکتار مرتع و 3 میلیون و 200 هزار هکتار بیابان و 100 هزار هکتار جنگل است در این میزان مرتع یک میلیون هکتار امکان وقوع حریق در جنگل وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در ادامه گفت: اقدامات انجام شده برای کنترل حریق در استان اصفهان شامل تهیه پهنه وری استان از نظر خطرپذیری و تشکیل 198 سامانه عرفی است که در این سامانه‌ها احتمال حریق پیش بینی می‌شود.

منصور شیشه فروش با اشاره به مناطقی که آمار حریق در آنها زیاد است، اظهار داشت: مراتع فریدن، بویین و میاندشت، خوانسار، چادگان، فریدون شهر، سمیرم، دهاقان، گلپایگان، نطنز، شهرضا، کاشان و لنجان بوده که در سال گذشته اتفاق افتاد و 95 درصد علت حریق عامل انسانی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به عموم مردم توصیه می‌شود از درست کردن آتش در مراتع و جنگل‌ها خودداری کنند و اگر درست کردند حتما از خاموش کردن کامل آن مطمئن شوند، از رها کردن اشیا فلزی، شیشه، اجسام برنده و غیره در مراتع بپرهیزند چرا که این اجسام مانند عدسی عمل می‌کند و باعث آتش سوزی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها