موج
کدخبر : ۳۳۲۱۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332197

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از کشف محل دپوی 198خودروی احتکار شده در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: پس از صدور دستور ویژه در راستای نظارت بیش از پیش بر بازار خودرو، همه دستور العمل ها و بخشنامه های نهاد های بالادستی به ادارات تابعه، اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه جهت رعایت مفاد آن و برخورد با محتکران احتمالی ابلاغ شد.

رامین ربیعی گفت: بازرسی دقیق از اماکن عمومی احتکار خودرو اعم از نمایشگاه ها، پارکینگ ها و... با همکاری بازرسی اتاق اصناف و اتحادیه نمایشگاه داران در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: علاوه بر همکاری با اتاق های اصناف و اتحادیه های مرتبط در استان، همکاری ها با بسیج و پلیس آگاهی در خصوص شناسایی اماکن احتمالی احتکار خودرو افزایش یافته است.

وی گفت: برای نمونه فقط 12 دستگاه خودروی سواری در یک واحد مسکونی به ارزش بیش از 1 میلیارد میلیون تومان کشف شد.

رئیس سازمان صمت البرز ادامه داد: در بازرسی های بعدی، تعداد 202 دستگاه خودرو سواری وارداتی در یک انبار کشف شد که از این تعداد 29 دستگاه دارای پلاک شخصی بنام خریدار و تعداد 173 دستگاه خودرو، پلاک نشده بود که پرونده ای در این راستا تشکیل و در حال بررسی است.

وی ضمن اشاره به این امر که تحویل خودرو به خریدار در نمایندگی ها، منوط به الصاق قطعی و پَرچ پلاک روی خودرو بوده و تحویل خودروی بدون پلاک و یا تحویل دستی پلاک به خریداران ممنوع است؛ تصریح کرد: در بازرسی همکاران ما از 2 نمایندگی مجاز خودروسازان 3 دستگاه خودروی خارجی بدون پلاک و 10 دستگاه خودروی سواری داخلی فاقد پلاک کشف شد که پرونده آن نیز در حال بررسی است.

این مقام مسول از شهروندان خواست هر گونه محل احتکار خودرو را به سامانه 124 گزارش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها