موج
کدخبر : ۳۳۲۰۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-332050

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از یکسان سازی بهای پسماندهای خشک دریافتی از شهروندان از طریق سامانه های مختلف جمع آوری در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد منوچهری با اشاره به یکسان سازی بهای پسماندهای خشک دریافتی بیان کرد: هر کیلوگرم پسماندی که شهروند هم از طریق تحویل پسماند خشک به ایستگاه و هم طی جمع آوری پسماند از درب منازل دریافت می کند، 350 تومان خواهد بود.

وی ادامه داد: تا کنون بهای پرداختی به شهروندان بابت پسماند خشک تحویل داده شده، در ایستگاه های بازیافت با بهای آن با شیوه جمع آوری از درب منازل اختلاف اندکی داشته که از این پس این اختلاف نیز حذف شده و بهای مدنظر برای هر دو شیوه یکسان خواهد شد.

منوچهری با اشاره به این که سیاست سازمان مدیریت پسماند مبتنی بر پرداخت وجه نقد به شهروندان نیست، اضافه کرد: سعی بر این است تا با اهدای کالا و یا عرضه خدمات، نیازهای گسترده تری از شهروندان را پاسخ دهیم و بر همین اساس ایستگاه های بازیافت محصولاتی مانند انواع شوینده ها و نایلون را در ازای پسماند دریافتی به شهروندان اهدا می کنند و همچنین در صورت تمایل شهروند، به میزان بهای پسماند، اصفهان کارت شهروند شارژ می شود.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اضافه کرد: اگرچه بهای پسماند خشک در شیوه جمع آوری درب منازل نیز همین مقدار محاسبه می شود اما در ایستگاه های بازیافت تنوع و کثرت هدایا و خدمات بیشتر بوده و به همین دلیل به شهروندان پیشنهاد می شود همکاری با ایستگاه های بازیافت در اولویت قرار بگیرد.

وی در مورد بهای پیشین پسماندها قبل از یکسان سازی نیز بیان کرد: تا قبل از این، بهای پسماندها به صورت متفاوت شامل درب منازل 200 تومان، ایستگاه های بازیافت 300 تومان و شارژ اصفهان کارت 350 تومان محاسبه می شد.

به گفته منوچهری در حال حاضر 28 غرفه بازیافت و 28ایستگاه ثابت در سطح شهر فعال هستند و به زودی 15 غرفه بازیافت هم به این تعداد افزوده می شود.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص ساعات کاری ایستگاه های بازیافت نیز بیان کرد: در حال حاضر ایستگاه های بازیافت از ساعت 8الی 20 و غرفه های بازیافت از ساعت 8 الی 18 فعال هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها