موج
کدخبر : ۳۳۱۸۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331889

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم:

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با تاکید بر اینکه مدیریت شهر هوشمند به صورت قانونی در کشور وجود ندارد، گفت: هوشمندسازی متولی مشخصی ندارد و شاید به نوعی هر نهادی به صورت مستقل کارهای خود را پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، همایون یزدان‌پناه با اشاره به نرم افزار متصل به سامانه‌های مختلف شهرداری، اظهار کرد: تبادل اطلاعات و نتیجه گیری مشترک به منظور تجزیه و تحلیل از دیگر امکانات این نرم افزار است.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم بیان کرد: البته مشکل اینجاست که دستگاه‌ها مشارکت لازم را در خصوص داده‌نگاری در این نرم افزار ندارند که این حلقه مفقوده باید توسط نهادهای بالادستی حل شده تا شهر هوشمند تحقق یابد.

وی گفت: وزارت ارتباطات مجموعه‌ای است که زیرساخت‌ها و بسترهای کاری را فراهم می‌کند؛ حتی وزارت کشور هم که مرتبط با شهرداری‌ها است نمی‌تواند برای شهرداری‌ها تعیین تکلیف کند چون شهرداری‌ها زیر نظر شوراهای اسلامی شهر کار می‌کنند.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با اذعان به اینکه مدیریت یکپارچه شهری مشکلاتی دارد و قوانین با هم تداخل ایجاد می‌کنند، بیان کرد: مدیریت هوشمند شهری که مدیریت یکپارچه الکترونیکی است خیلی ساده است و همین ساختارها وجود داشته و فقط باید تبادل داده الکترونیکی صورت گیرد و در قم، شهرداری اگر محور این کار قرار گیرد حاضر است که هزینه‌های این کار را انجام دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها