موج
کدخبر : ۳۳۱۵۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331528

با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش همدلی و کمک های مومنانه در ایامی که نیاز به مشارکت اقشار مختلف می باشد، متولیان موقوفات در سنندج هم در این امر خیر مشارکت نمودند.

 احمد صدیقی متولی دو موقوفه در شهر سنندج در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، در خصوص کمک های مومنانه اظهار داشت: با توجه به شرایطی که در این مدت در استان کردستان و همچنین دنیا با آمدن ویروس کرونا رخ داده است ما هم به سهم کوچک خود احساس مسئولیت کردیم و توانستیم با وسع کوچک خود، خدماتی را به خانواده هایی که به هر علتی از کار بیکار شده اند ویا به هر نحوی با مشکل مالی روبرو هستند ارائه دهیم که به صورت بن یا بسته های معیشتی در اختیارشان قرار گرفته است.

وی در ادامه افزود: بنده وتعدادی از خیرین از اول فروردین ماه سال جاری تا به امروز یک سری خدماتی را در شهر سنندج انجام داده ایم و خانواده هایی را که مورد شناسایی خودمان بوده است و به لطف پروردگار بسته های معیشتی تهیه شده را به خدمت این عزیزان تقدیم کنیم و مصادف با ماه مبارک رمضان و با وسع و توان خود اگر کسی به دفتر ما مراجعه کرده است نگذاشته ایم با دستان خالی بیرون برود به دلیل این که موقوفات به درگاه خداوند متعال باز می‌گردد.

صدیقی با اشاره به اینکه در این ایام هرکس که دارای مشکل و گرفتاری بوده را یاری داده ایم ، گفت: در روزهای آغازین شیوع بیماری کرونا تعداد 100 بسته معیشتی که هر بسته تا سقف 200 هزار تومان ارزش ریالی داشت را در مسجد جامع با حضور خیرین استان جمع آوری کردیم و اقشار مختلف جامعه توانستند به این بسته ها دسترسی پیدا کنند.

خیر سنندجی در خصوص یاری رساندن به ادارات هم اضافه کرد: طبق نامه ای که از سوی مرکز بهداشت شهر سنندج به ما ارسال شد، تعدادی از خانواده های بی بضاعت که در درون شهر و حاشیه شهر متاسفانه با مبتلا شدن به ویروس کرونا و با تشخیص پزشک امکان فعالیت روزانه را نداشتند، توانستیم حدود 90 بسته تا سقف 220 هزار تومان به این عزیزان تحویل شود که در مسیر های حاشیه شهر از جمله نایسر، ننله، قلیان، گریزه، قار، سوریان، کانی مشکان، کرجو، حسن آباد، کانی کوزله، فرجه، عباس آباد، محله 17 شهریور، حاجی آباد و غفور، زیر پوشش قرار گرفت.

بسته های معیشتی

وی همچنین به کمک مومنانه به دانش آموزان اشاره نمود و گفت: مدیر محترم دبیرستان فردوسی شهرک ارشاد اعلام کردند که تعدادی از خانواده دانش آموزان وجود دارندکه به نوعی بد سرپرست یا بی سرپرست هستند و یا به علت مشکلات مالی قادر به تهیه وسایل برای مدرسه نیستند که دراین مهم نیز به تعداد 50 بسته معیشتی آماده کرده ایم و به خدمت این عزیزان داده شد.

صدیقی در ادامه عنوان کرد: در جریان کمک مؤمنانه که رهبر انقلاب فرمایش کرده اند و در اینجا سپاه پیش قدم شده است و حدود 15000 هزار بسته معیشتی تهیه شد که مجمع خیرین استان به تعداد 2600 بسته را آماده کردند و در این امر خیر نیز پیش قدم شدند.

خیر سنندجی همچنین در خصوص سایر موارد کمک رسانی گفت: بنابه دستور یکی از خیرین استان بنام ((منصور خان))  مبلغ 25 میلیون تومان را جهت تهیه وسایل و ملزومات پزشکی عزیزان کادر درمان به دانشگاه علوم پزشکی پرداخت نمودیم.

صدیقی با اشاره به وسعت کمک های اهدایی اضافه کرد: در شهر کامیاران نیز بنابه درخواست خیرین این شهرستان اقدام به تهیه 2 دستگاه سم پاشی بزرگ سه چرخ به مبلغ 7 میلیون تومان تا ضد عفونی معابر عمومی، پیاده رو ها و..... این شهرستان انجام شود.

وی در ادامه عنوان کرد: تا به امروز در این چهار موقوفه مبلغی حدود به 80 میلیون تومان برای نیازمندان هزینه کرده ایم و 20 میلیون تومان دیگر نیز برای همین امور در نظر گرفته شده است که مبلغ 20 میلیون تومان دیگر نیز برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد به حساب انجمن حمایت از زندانیان واریز شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها