موج
کدخبر : ۳۳۱۱۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331133

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند در بازدید از مرز مبادلاتی شیخ صله گفت: بخش عمده‌ای از صادرات و مبادلات تجاری با کشور عراق از طریق مرزها و بازارچه‌های استان کرمانشاه انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در حاشیه بازدید از مرز مبادلاتی شیخ صله ثلاث باباجانی، مرزهای کرمانشاه را بسیار مهم توصیف کرد و اظهار داشت: بحران کرونا خسارت‌های بسیار زیادی به اقتصاد جهانی وارد کرده و اقتصاد کشور ما نیز از اثرات مخرب این ویروس منحوس در امان نمانده است.

وی افزود: طی این ایام بحران کرونا، کرمانشاه تنها استانی است که مرزهای مبادلاتی‌اش با کشور عراق فعال همچنان فعال هستند.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در این شرایط بار مبادلاتی مرزهای مهران و خوزستان روی دوش مرز پرویزخان قرار گرفت و گاه تا ۴ هزار کامیون کالا در نوبت ترخیص قرار داشتند.

وی ادامه داد: با رایزنی‌هایی که با کشور عراق صورت گرفت خوشبختانه مرزهای شوشمی و شیخ‌صله بازگشایی شدند و خوشبختانه هم‌اکنون کار ترخیص ۳۰ درصد فرآیند صادرات کالاها از طریق این دو مرز انجام می‌شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: هم‌اکنون از مرز شیخ‌صله روزانه تا ۲۸۰ کامیون کالا ترخیص می‌شود و قصد داریم با هماهنگی با طرف عراقی علاوه بر افزایش ساعات کار روزانه، مرز را در روزهای تعطیل هم باز نگه‌داریم.

وی افزود: همچنین در تلاش هستیم با هماهنگی با طرف عراقی بتوانیم مرز خسروی را هم بازگشایی کنیم و این موضوع را در شورای توسعه شرق و غرب کشور با وزیر کشور مطرح کرده‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها