موج
کدخبر : ۳۳۰۸۰۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330800

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

محمودرضا مرادی خواستار ادامه آموزش‌های لازم به مردم در ارتباط با مقابله با کرونا شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تأکید بر اینکه وضعیت کرونا در کرمانشاه عادی نیست، ابراز داشت: تداوم فعالیت‌های آموزشی مقابله با کرونا در کرمانشاه موجب می‌شود، مردم احساس نکنند که اوضاع عادی است.

وی با هشدار این مسئله که از حدود ۲ هفته گذشته ‌موارد تست‌های کرونا در کرمانشاه افزایش پیدا کرده و شاهد بیماریابی و موارد مثبت بیشتری هستیم، ابراز داشت: پیدا کردن بیماران سرپایی نقش مهمی در خروج آن‌ها از زنجیره انتقال دارد اما این افزایش از سویی هشدار محسوب می‌شود چراکه ممکن است افراد بیشتری نیاز به بستری داشته باشند و این‌یک زنگ خطر است و برخی از این افراد نیاز به آی سی یو و برخی نیاز به ونتیلاتور پیدا می‌کنند که این مورد نگران‌کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: در شهرستان‌های استان لازم است همه‌کاره‌ای لازم را تداوم‌ بخشیده و در خصوص انجام فعالیت‌های آموزشی، حساس سازی و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تعامل سازنده‌ای با فرمانداری‌ها، افراد تأثیرگذار، روحانیان و رسانه‌ها صورت گیرد.

وی افزود: همچنین روسای شبکه‌ها حمایت‌های بیشتری از بیمارستان‌ها داشته باشند به‌گونه‌ای که کارهای بهداشتی و ‌درمانی مختل نشود و ‌تلاش کنند تا با حمایت روحی و ‌روانی به مشکلات همکاران رسیدگی شده و از زحمات آن‌ها تقدیر به عمل آید.

وی اظهار داشت: وظیفه ما فقط مقابله با کووید ۱۹ نیست و وظایف متعددی داریم که نباید از آن‌ها غافل شویم تا با شیوع بیماری دیگر یا مشکلات درمانی در مراکز مواجه نگردیم.

او گفت: مدیران مراکز باید نظارت کامل بر بیمارستان‌ها و تعداد موارد بستری مبتلابه کووید ۱۹ یا همان کرونا داشته باشند و در این خصوص آمار دقیق را ارسال کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها