موج
کدخبر : ۳۳۰۶۲۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330621

در راستای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفت:

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از و توزیع بیش از 6 میلیون ماسک توسط سازمان اوقاف در در راستای مقابله با شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی با بیان اینکه این سازمان در دوران شیوع کرونا از تمام ظرفیت خود برای خدمت به مردم بهره گرفته است، گفت: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تا پایان فروردین سال جاری این سازمان 6 میلیون و 846هزار و 570 عدد ماسک تولید و توزیع کرد

وی ادامه داد:همچنین سازمان اوقاف توانست بیش از 21 هزار دست لباس گان، یک میلیون و 432 هزار و 730 لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و همچنین نزدیک به نود و چهار هزار بسته مواد غذایی در بین مردم عزیز کشورمان توزیع کند، البته این خدمات همچنان در تمام اقصی نقاط کشور ادامه دارد.

 سید مهدی خاموشی گفت: در این بین باتوجه به ظرفیت کارگاه‌های راه‌اندازی شده، امکان اهدا ماسک به تعداد یک میلیون و 206 هزار و صد عدد به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز فراهم شد.

 رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین از تولید بیش از 21 هزار و 340 دست لباس گان در دوران شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: علاوه بر تهیه اقلام بهداشتی در تامین مواد غذایی هم این سازمان تلاش‌های بسیاری داشته است. در ایام کرونا بیش از 243هزار و 570 پرس غذای گرم در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها و همچنین نزدیک به 312 هزار و 516 نوبت میان‌وعده نیز در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها توزیع کرده‌ایم.

 وی افزود: درباره بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها علاوه بر ماسک، دستکش، گان و غذا بیش از 6 هزار و 280 تخته پتو، ملحفه و ... ارسال شده است.

 نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا اواخر فروردین سال جاری یک میلیون و 432 هزار و 730 لیتر مواد ضدعفونی‌کننده اعم از وایتکس، الکل و.... را هم در بین مردم توزیع و در همین ایام بالغ بر 11 هزار و 260 نوبت نیز اقدام به ضدعفونی بقاع‌متبرکه و محیط پیرامون آنها را داشته‌ایم.

 حجت الاسلام خاموشی ادامه داد: در تولید اقلام بهداشتی ۹۰۳ دستگاه چرخ خیاطی و در امر توزیع و خدمات‌رسانی ۳۷۲ گروه جهادی اعم از مبلغین بومی، خدام ثابت و افتخاری درگیر خدمت به مردم بودند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در مجموع دوماه اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ مجموعا 201 هزار و 745 بسته بهداشتی اعم از شوینده، مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک، دستکش و... توزیع شده است، ضمن اینکه به دلیل شرایط اقتصادی نامساعدی که برای برخی از مردم به وجود آمد اقدام به تهیه سبد مواد غذایی کرده که در این بخش هم 93هزار و 276 بسته شامل برنج، گوشت، ماکارونی، حبوبات و.... بین جامعه هدف توزیع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها