موج
کدخبر : ۳۳۰۳۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330329

رئیس شورای اسلامی شهر قم:

رییس شورای اسلامی شهر قم با اشاره به طرح الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی برای احداث مسکن به محدوده حریم شهری قم، گفت: این الحاق فرآیندهای قانونی را طی نکرده و فاقد وجاهت قانونی است.

به گزاش خبرگزاری موج قم، عبدالله جلالی در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: الحاق این اراضی باید از مسیر شورای شهر و شهرداری قم بگذرد.

وی ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی استان قم برای احداث مسکن در این محدوده باید استعلامات لازم را از مجموعه مدیریت شهری گرفته باشد.

وی ابراز داشت: صدور پروانه ساختمانی، ایجاد راه دسترسی و فضای سبز در این اراضی بر عهده شهرداری قم است و راه و شهرسازی فقط در محدوده قطعه‌بندی اراضی قدرت اعمال قانون دارد.

رییس شورای اسلامی شهر قم گفت: سهم شهرداری قم از این طرح مشخص نشده و ازنظر مدیریتی فرآیندهای قانونی در این الحاق به‌درستی دیده نشده است.

جلالی یادآور شد: نگهداری از این واحدهای مسکونی و راه‌های دسترسی این حریم بر عهده شهرداری خواهد بود و باید سهم این نهاد از حریم جدید شهری قم به‌صورت دقیق مشخص شود.

وی تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری قم نگران این است که با عدم عمل به فرآیندهای قانونی اجرای پروژه با موانع و کندی روبه‌رو شود.

با الحاق ۶۳ هکتار از اراضی دولتی به حریم شهری قم در انتهای شهرک قدس درمجموع بیش از ۵ هزار واحد مسکونی جدید احداث خواهد شد.

وی  در ادامه با اشاره به احداث آرامستان جدید قم پیرامون مسجد جمکران بیان داشت: با احداث این آرامستان نخاله‌های شهری جمع شده در این محدوده به فضای سبز جنگلی تبدیل می‌شود.

رییس شورای شهر قم با اشاره به انتقاد مسئولان مسجد جمکران با احداث آرامستان جدید اشاره و تاکید کرد: شهرداری قم با احداث بلوار پیامبر اعظم(ص) و رینگ دوم ترافیکی قم بزرگ‌ترین خدمت را به مسجد جمکران در مباحث دسترسی، پارکینگ و فضای سبز کرده است.

جلالی یادآور شد: احداث این آرامستان کاملا منطبق بر آرای کارشناسی و مباحث شهرسازی و خدمت به مسجد جمکران است و یک‌راه دسترسی جدید به این مسجد اضافه می‌کند.

وی گفت: شورای شهر و شهرداری قم بر احداث این آرامستان در ۲ کیلومتری مسجد مقدس اصرار دارد و این طرح تمام مصوبات استانی را گذرانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها