موج
کدخبر : ۳۳۰۳۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330327

مدیرکل راه‌ و شهرسازی استان قم خبرداد؛

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: قم در طرح اقدام ملی تولید مسکن همچنان ظرفیت‌های خالی دارد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حسن صبوری در دومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اینکه هزار و ۶۷۰ واحد مسکونی در اراضی ۶۳ هکتاری جدید مسکونی شهر قم در انتهای شهرک قدس احداث خواهد شد، اظهار کرد: 28 هکتار از این اراضی با ظرفیت ۹۶۵ قطعه مسکونی زیر بار تولید مسکن رفته و ۱۸ هزار ۷۱۱ تن در آن ساکن خواهند شد.

وی با اشاره به الحاق ۶۳ هکتار از اراضی محدوده شهر قم به حریم شهر، ابراز کرد: این الحاق به‌واسطه طرح اقدام ملی مسکن در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: با الحاق این ۶۳ هکتار فرصت و بستر لازم برای استفاده از ظرفیت ایجادشده از طرح اقدام ملی تولید مسکن به وجود می‌آید.

صبوری یادآور شد: طرح الحاق ۱۳۳ هکتار به حریم شهر قم به ۶۳ هکتار کاهش پیداکرده و حریم سبز بلوار آیت‌الله بروجردی از این طرح حذف‌شده است.

وی گفت: ۱۰ درصد از این اراضی به شهرداری قم اختصاص پیدا خواهد کرد و این نهاد می‌تواند از محل صدور پروانه به درآمدهای مورد انتظار خود برسد.

صبوری یادآور شد: این پروژه ۲۵ مگاوات بر ثانیه برق نیاز خواهد شد و ۷۷۴۰ هزار مترمکعب نیز گاز موردنیاز برای بهره‌برداری از این طرح می‌باشد.

وی ابراز داشت: آماده‌سازی این واحدهای مسکونی درمجموع ۵۴ میلیارد تومان اعتبار نقدی نیاز دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی قم اضافه کرد: این ۶۳ هکتار در انتهای شهرک قدس و در امتداد بلوار ولیعصر احداث خواهد شد.

وی گفت: تمام زیرساخت‌های آب، برق و گازرسانی در این محدوده فراهم بوده و با گسل‌های زلزله اصلی شهر قم نیز فاصله استاندارد را رعایت کرده است.

صبوری اظهار داشت: در طرح اقدام ملی درمجموع ۱۳ هزار و ۲۵۸ واحد مسکونی ایجاد می‌شود و کلنگ بسیاری از واحدهای مسکونی به زمین زده‌شده است.

وی با اشاره به احداث آرامستان جدید شهر قم در ۲ کیلومتری مسجد جمکران نیز ابراز داشت: طرح اولیه احداث این آرامستان در سال ۹۲، ۵۰۰ هکتار بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها