موج
کدخبر : ۳۳۰۰۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-330081

استاندار کرمانشاه:

هوشنگ بازوند ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: اگر بنا باشد دفاع مقدس در کشور روزشماری داشته باشد، باید حداقل یک روز آن به استان کرمانشاه اختصاص داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه باید دستاوردهای دفاع مقدس را به آیندگان منتقل کنیم، گفت: تاریخ نباید رشادت‌های مردم کرمانشاه در سال‌های دفاع مقدس را فراموش کند.

هوشنگ بازوند با اشاره به نقش مهم استان کرمانشاه در سال‌های دفاع مقدس، گفت: باید نقش کرمانشاهیان را در دفاع مقدس پررنگ‌تر ببینیم و اگر بنا باشد دفاع مقدس در کشور روزشماری داشته باشد، باید حداقل یک روز آن به استان کرمانشاه اختصاص داده شود.

بازوند بابیان اینکه استان کرمانشاه در جریان سال‌های دفاع مقدس حدود هزار بار بمباران‌شده، گفت: این استان در سال‌های دفاع مقدس حدود 10 هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده که با احتساب 16 هزارنفری که از دیگر استان‌های کشور در طول سال‌های دفاع مقدس در استان کرمانشاه به شهادت رسیده‌اند، در دوران دفاع مقدس 26 هزار نفر در استان کرمانشاه به مقام شامخ شهادت نائل‌آمده‌اند که تاریخ نباید این‌ها را فراموش کند.

استاندار کرمانشاه بابیان اینکه استان کرمانشاه پیشکسوتان زیادی در حوزه دفاع مقدس دارد، گفت: در استان خانواده‌های سه شهیده و چهار شهیده زیادی داریم که حتماً حرف‌های خوبی برای گفتن دارند و باید از سوی صداوسیما و رسانه‌ها به مردم معرفی شوند.

بازوند با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس، گفت: باید دستاوردهای دفاع مقدس را به نسل آتی منتقل کرده و ابهامات نسل جوان در مورد سال‌های دفاع مقدس را پاسخگو باشیم.

وی گفت: اگر به دنبال مظهر ایثارگری، شجاعت، شهامت، ازخودگذشتگی، خودباوری، خداباوری و... می‌گردیم، همه این‌ها را می‌توانیم در سال‌های دفاع مقدس ببینیم، لذا باید حتماً از این گنجینه ارزشمند استفاده کنیم.

مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه در ادامه از سال‌های دفاع مقدس به‌عنوان بهترین الگو برای شرایط کنونی که در تحریم به سر می‌بریم یادکرد و گفت: در ابتدای سال‌های دفاع مقدس حتی توان تولید سیم‌خاردار هم نداشتیم و اگر امروز در اوج اقتدار هستیم، این موفقیت در سایه خودباوری شکل‌گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی را یک الگوی برگرفته از دفاع مقدس بدانیم، گفت: اگر اقتصاد مقاومتی را به دفاع مقدس وصل کنیم، می‌توانیم از تحریم‌ها سربلند بیرون آییم.

بازوند با اشاره به مطرح‌شدن پیشنهاد تهیه سند دفاع مقدس استان، تهیه این سند را ضروری عنوان کرد و گفت: برای تهیه این سند نیاز به کار کارشناسی و تشکیل کمیته‌هایی در این خصوص در استان داریم.

استاندار کرمانشاه سپس اشاره‌ای هم به در پیش بودن سالروز آزادسازی خرمشهر داشت و از آزادسازی خرمشهر به‌عنوان نقطه عطف دفاع مقدس یادکرد.

وی ادامه داد: کارشناسان نظامی سال‌های دفاع مقدس را به دو دوره قبل و بعد از آزادسازی خرمشهر تقسیم می‌کنند، چون معتقدند تا قبل از فتح خرمشهر بیشتر حالت دفاعی داشتیم، درحالی‌که پس از فتح خرمشهر همراه با آزادسازی نقاط اشتغال شده بود و پس از آزادسازی خرمشهر نقطه‌به‌نقطه از خاک کشورمان به دست رزمندگان آزاد می‌شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها