موج
کدخبر : ۳۲۹۷۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329736

نماینده ولی فقیه در مازندران :

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: با توجه به تصویب منطقه آزاد در استان مازندران باید صادرات کالاهای تولیدی و تبدیل آن به کانون صادرات مورد توجه قرار گیرد و رونق و جهش تولید با افزایش صادرات محقق می شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ،  آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در نشست با مدیران بندر امیرآباد اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد یکی از نقاط قوت اقتصاد مازندران است وسهم نخست این بندر در بخش صادرات، واردات و میزان تخلیه و بارگیری کالا در میان بنادر شمالی، پتانسیل و توانمندی بالای این بندر را نمایان می‌سازد و باید از این ظرفیت با توجه به کارنامه درخشان شما در حوزه مدیریت بنادر، در جهت محرومیت زدایی بخش‌های صنعتی – اقتصادی مازندران بهره برد.

وی ادامه داد: در راستای اقدام حکیمانه مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۹ به سال "جهش تولید"، حل مشکلات اقتصادی کشور را رونق و توسعه تولید داخل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده از سوی معظم له باید دانست و مدیران استان باید در اجرایی شدن شعار سال تلاش کنند.

حجت الاسلام محمدی لائینی تصریح کرد : با توجه به سال جهش تولید، رونق تولید نیز در قبال افزایش صادرات آن هم با محوریت محصولات مازندران در سطح منطقه صورت گیرد که برنامه‌ریزی و ساماندهی همه مدیران استان نسبت به این موضوع ضرورت دارد.

وی بیان داشت: مرکبات که از محصولات اصلی کشاورزی و در ارکان معیشتی باغداران و کشاورزان استان هست باید در بخش صادرات به طور خاص و ویژه دیده شود که با تحقق تجارت بین المللی این محصول رونق تولید برای این قشر عظیم استان توسعه می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در مازندران تجارب، تعهد و ایمان را یکی از علل موفقیت در ارتباط اقتصادی دانست و افزود: آنچه که زمینه‌ساز جلب اعتماد بین المللی و منطقه‌ای در حوزه ارتباطات اقتصادی خواهد شد ایمان، تعهد و تجارب است که نظارت جدی مسئولان اقتصادی از جمله گمرک و استانداری مازندران را می‌طلبد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها