موج
کدخبر : ۳۲۹۷۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329724

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

مرادی گفت: در حال حاضر روزانه حدود 500 تست کرونا در کرمانشاه انجام می‌شود اما تلاش داریم این تعداد را به هزار آزمایش در روز برسانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برنامه‌ریزی انجام روزانه هزار تست کرونا در کرمانشاه خبر داد و ابراز داشت: آزمایش تست کرونا برای افرادی انجام می‌شود که یا کم علامت بوده و یا با افراد مبتلایان به کرونا در تماس هستند، تا بتوانیم از این طریق مبتلایان بی علامت و کم علامت کرونا را در کرمانشاه شناسایی کنیم.

وی بابیان این مطلب انجام تست کرونا از هشتم فروردین‌ماه برای بیماران سرپایی کم علامت و افراد مشکوک در دو استان کرمانشاه و زنجان آغاز شد، خاطرنشان ساخت: هدف از شناسایی این افراد، قرنطینه و ایزوله کردن آن‌هاست تا از این طریق بتوانیم به نحو مؤثری بیماری را در سطح جامعه کنترل کنیم و هرچه انجام آزمایشات و بیماریابی کرونا تقویت شود، کنترل این بیماری کرونا در سطح جامعه هم بهبود می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با هشدار اینکه با ادامه ترددهای غیرضروری با افزایش مبتلایان مواجه می‌شویم و مردم باید بدانند که کرونا هنوز در سطح جامعه جولان می‌دهد، تأکید کرد: متأسفانه مردم این روزها مثل شرایط عادی تردد می‌کنند و این امر می‌تواند زنگ خطری برای همه باشد و با ادامه این روند افزایش مبتلایان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها