موج
کدخبر : ۳۲۹۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329341

مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

مدیرحفظ نباتات جهاد کشاورزی استان اصفهان از آغازعملیات مبارزه با بیماری های مزارع گندم و جو در 977 هکتار از مزارع استان اصفهان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمودرضا افلاکی گفت: مبارزه با بیماری های مزارع گندم و جو در سال زراعی جاری در سطح 977 هکتار از مزارع استان اصفهان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 وی افزود: در سطح 434 هکتار از مزارع گندم و جو در استان اصفهان علیه بیماری زنگ زرد و در سطح 262 هکتار علیه بیماری پوسیدگی ریشه و طوقه فوزاریومی و در سطح 280 هکتار از مزارع جو استان علیه بیماری های لکه برگی و در سطح 1 هکتار علیه بیماری سفیدک سطحی در مزارع گندم استان با استفاده ازقارچ کشهای اختصاصی مبارزه شیمیایی انجام شده و این روند ادامه دارد.

مدیرحفظ نباتات استان اصفهان  بیان کرد: کنترل صحیح و اصولی علف های هرز خانواده گندمیان، بویژه علفهای هرزی که به عنوان منابع اولیه آلودگی و میزبان های تابستان گذران و زمستان گذران عامل بیماری شناخته شده‌اند، نقش مهمی در کاهش زنگ زرد خواهد داشت.

گفتنی است؛ زنگ زرد یکی از خطرناکترین بیماری های غلات در ایران است، زنگ زرد گندم در بهار ، معمولاً زودتر از سایر زنگ‌های غلات ظاهر می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها