موج
کدخبر : ۳۲۹۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329163

کیانوش عارفی:

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: با توجه به شرایط نامساعد دریایی، توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان به ویژه بنادر مرکزی و غربی صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، اذعان داشت: طی امروز پدیده ی شاخص استان، وزش باد نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر در مناطق دریایی از جمله جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد بود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در ساعات بعدازظهر و شب در مناطق دریایی وزش باد نسبتا شدید (جنوب غربی -شمال غربی) در محدوده 45 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود که موجب خیزش گرد وخاک در مناطق ساحلی و مواج شدن دریا در جزایر خلیج فارس و تنگه هرمز خواهد شد.

وی افزود: دریا طی ساعات بعدازظهر تا شب، نسبتا مواج خواهد بود و شرایط تردد های دریایی نامساعد پیش بینی  می شود.

عارفی در ادامه عنوان کرد: با توجه به شرایط نامساعد دریایی، توصیه می شود شناورهای سبک از تردد دریایی خودداری کرده و تمهیدات لازم در بنادر هرمزگان به ویژه بنادر مرکزی و غربی صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه طی امروز درسطح استان افزایش ابرناکی پیش بینی می شود، خبر داد: طی روز جمعه نیز در ساعات بعدازظهر شاهد وزش باد نسبتا شدید و مواج شدن دریا خواهیم بود.

عارفی گفت: از روز شنبه از میزان سرعت وزش باد شمال غربی در جزایر خلیج فارس کاسته خواهد شد.

شایان ذکر است؛ از لحاظ دمایی نیز طی اوایل هفته ی آینده افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان مورد انتظار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها