موج
کدخبر : ۳۲۹۰۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329085

مرتضی طهرانی اعلام کرد:

معاون مالی اقتصادی شهرداری اصفهان از تخفیف های پلکانی شهرداری برای ساخت و ساز در سال 99 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مرتضی طهرانی گفت: در قالب بسته های اهدایی به متقاضیان اخذ پروانه ساختمان و دریافت گواهی پایان کار در سال 99 تخفیف های پلکانی از طرف شهرداری اصفهان داده می شود.

وی بیان کرد: بر این اساس و با تصویب شورای شهر به افرادی که تا ۱۵ خردادماه اقدام به پرداخت عوارض خود کنند، به میزان ۱۰۰ درصد مبلغ رشد ردیف دفترچه ارزش افزوده تجاری و تراکم مسکونی سال 99 نسبت به سال 98 تخفیف داده خواهد شد. 

طهرانی افزود: شهرداری اصفهان حدود دو هفته پیش با ارسال لایحه ای دو فوریتی به شورای شهر خواستار کمک به شهروندان برای دریافت پروانه ساختمانی و گواهی پایان کار با ارائه تخفیف شد. با توجه به اینکه شهروندان در روزهای پایانی سال گذشته به دلیل شیوع کرونا نتوانستند از فرصت موجود برای دریافت پروانه و پایان کار استفاده کنند این لایحه می تواند، به عنوان یک بسته تشویقی برای رونق ساخت و ساز به کمک صنعت ساختمان سازی در شهر بیاید.  

وی ادامه داد: این میزان اهداء از ۱۶ خردادماه تا ۱۵ مردادماه، ۵۰ درصد، از ۱۶ مردادماه تا ۱۵ مهرماه ۴۰ درصد، از ۱۶ مهرماه تا ۱۵ آذرماه ۳۰ درصد، از ۱۶ آذرماه تا ۱۵ بهمن‌ ۲۰ درصد و از ۱۶ بهمن‌ تا پایان اسفند ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۸ خواهد بود. به این معنا که متقاضیانی که تا 15 خردادماه برای دریافت پروانه ساختمانی اقدام کنند، طبق تعرفه های سال 98 با آنها محاسبه خواهد شد.    

طیف تخفیف 25 تا 50 درصدی به متقاضیان گواهی عدم خلاف و پایان کار

معاون مالی  اقتصادی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه البته این مساعدت ‌ها مربوط به پرداخت نقدی است، گفت: بنابر این لایحه، در مورد عوارض عدم خلاف و پایان کار نیز اگر تا پایان خردادماه پرداخت شود،۵۰ درصد از قیمت تراکم مسکونی و ارزش افزوده تجاری محاسبه می شود که به صورت ۲۰ درصد اهدایی نقدی و ۳۰ درصد اهدایی خواهد بود.

وی افزود: در صورت دریافت گواهی عدم خلاف و پایان کار تا پایان تیرماه، ۴۰ درصد قیمت تراکم مسکونی و ارزش افزوده تجاری محاسبه می شود که ۲۰ درصد آن اهدایی نقدی و ۲۰ درصد دیگر اهدایی خواهد بود.

مرتضی طهرانی ادامه داد: همچنین میزان اهداء در صورت پرداخت تا پایان مردادماه ۳۰ درصد قیمت تراکم مسکونی و ارزش افزوده تجاری محاسبه می شود که ۲۰ درصد اهدایی نقدی و ۱۰ درصد اهدایی خواهد بود.

معاون مالی  اقتصادی شهرداری اصفهان گفت: همچنین در صورت پرداخت تا پایان شهریورماه ۲۵ درصد قیمت تراکم مسکونی و ارزش افزوده تجاری محاسبه می شود که ۲۰ درصد اهدایی نقدی و ۵ درصد اهدایی خواهد بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها