موج
کدخبر : ۳۲۸۹۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328922

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان خبر داد:

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از ثبت ملی دریاچه نمک آران و بیدگل در فهرست میراث طبیعی کشور خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فریدون اله‌ یاری بیان کرد: دریاچه نمک در آران و بیدگل به منظور توسعه گردشگری کویر مرنجاب ثبت ملی می شود.

وی گفت: این دریاچه که بزرگترین دریاچه نمک کشور به شمار می رود، در حقیقت در حد فاصل 3 استان، اصفهان، قم و سمنان واقع شده است، با این وصف آسان ترین مسیر دسترسی به آن از مسیر شمال شهرستان آران و بیدگل است.

اله یاری افزود: دریاچه نمک کویر مرکز ایران از گستره ای بالغ بر 55 کیلومتر مربع برخوردار است و عمدتا از طریق رودهای فصلی و بارندگی ها در فصول بهار و زمستان مشروب می شود، با این وصف ویژگی های طبیعی این دریاچه و همچنین آثار تاریخی و طبیعی پیرامون آن از جمله کویر مرنجاب، فرصت مناسبی را به منظور توسعه گردشگری بر مبنای طبیعت گردی فراهم کرده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: در طی سال های گذشته گردشگری طبیعت به ویژه کویر نوردی به صورت غیر استاندارد در منطقه گسترش یافته بود، لذا با ثبت دریاچه در فهرست میراث طبیعی و ثبت برخی آثار تاریخی منطقه همچون کاروانسرای مرنجاب و همچنین با تلاش در زمینه تعیین عرصه و حریم دریاچه (در سال 99) در تلاش هستیم تا با حمایت از سرمایه گذاران، گردشگری را به صورت پایدار و در راستای حفاظت از مواهب طبیعی منطقه در کویر مرنجاب گسترش دهیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها