موج
کدخبر : ۳۲۸۶۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328679

استاندار مازندران خبر داد:

استاندار مازندران گفت: شهرستان‌های محمود آباد، کلاردشت، میاندورود و سوادکوه شمالی که وضعیت کرونا در آن‌ها سفید گزارش شده از فردا می‌توانند با حفظ پروتکل‌های بهداشتی، برنامه‌های مذهبی خود را آغاز کنند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان اظهار داشت : برگزاری مراسم مذهبی تا زمانی که موارد ابتلای جدیدی در شهرستان‌های کلاردشت ، محمودآباد ، میاندرود و سوادکوه شمالی  مشاهده نشود بلامانع است.

وی ادامه داد : در صورتی که این مبتلایان جدیدی در همین ایام در این شهرستان‌ها مشاهده شوند این شهرستان‌ها از لیست سفید خارج شده و به مانند قبل، هرگونه اجتماع مذهبی در آن‌ها ممنوع می‌شود.

حسین زادگان از فعالیت فیزیوتراپیست‌های استان با حفظ پروتکل‌های بهداشتی از امروز خبر داد و گفت: به زودی وبا جلسه‌مشترکی که میان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و نظام پزشکی استان برگزار می‌شود برای از سرگیری مجدد فعالیت‌های ضروری و اورژانسی دندانپزشکان با رعایت ملاحظات بهداشتی تصمیم گیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این نشست وضعیت کلی مدیریت کرونا در استان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هم اکنون طرح نشانه یابی با هدف شناسایی و پیگیری روند درمان افراد بهبود یافته و همچنین مکان‌های آلوده در دستور کار است.

سید عباس موسوی تاکید کرد: از این پس، حفظ فاصله اجتماعی برای مدیریت کرونا بسیار ضروری است و هرگونه تصور بی خطری در شهرستان‌هایی که سفید ارزیابی شده اند کاملا اشتباه است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم از کاهش تعداد و شدت بیماری در حوزه این دانشگاه خبر داد و افزود: با بازگشایی مجدد بیمارستان‌ها، بیماران غیر کرونایی و یا دارای بیماری‌های مزمن برای ادامه روند درمان خود می‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها