موج
کدخبر : ۳۲۸۳۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328311

استاندار قم:

استاندار قم با تاکید بر نقش گروه‌های مردمی، خیرین و نیروهای جهادی در کنار ستاد مدیریت بحران، کادر درمانی و نیروهای مسلح گفت: همراهی همه قسمت‌ها در طی مدت اخیر، سبب کنترل بیماری و روند نزولی آن در استان بوده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم بزودی قم به وضعیت سفید کنترل بیماری کرونا برسد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بهرام سرمست در بازدید از مرکز بهداشت استان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سلامت، با اشاره به اهمیت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ، اظهار کرد: این موضوع اولویت برنامه استان در مبارزه با ویروس کرونا بود و کادر بهداشت قم نیز در این مرحله نقش بسیار مهمی داشت.

استاندار قم با بیان نگرش علمی و سیستمی مدیریت استان در تصمیم سازی‌های کلان، اضافه کرد: در حوزه سلامت با بهره گیری از نظرات کارشناسی متخصصین و خرد جمعی همه بخش‌ها، تصمیمات مناسبی برای اعمال برنامه‌های عملیاتی در زمینه کنترل شیوع ویروس کرونا اتخاذ شد.

وی حمایت مادی و معنوی از کادر درمانی و پزشکی را اهتمام اصلی مدیریت استان در ایام شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: تامین اعتبار لازم برای هزینه‌های کادر درمانی، تکمیل بیمارستان امیر المومنین (ع) و تخصیص اعتبار بیمارستان مادر بخشی از حمایت‌های استان از بخش بهداشت و درمان است.

استاندار قم با بیان نقش مهم حوزه بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، تصریح کرد: کادر بهداشت در سیاست‌های پیشگیری اولین خط مبارزه هستند و با انسجام و هماهنگی صورت گرفته در سطح مدیریت بحران استان، توان و ظرفیت کامل استان وارد عمل شد.

سرمست همچنین با بیان نقش مهم و حیاتی مردم در طول مدت شیوع ویروس کرونا، گفت: بیشترین پیشگیری از انتقال بیماری و حمایت از سیاست‌های مقابله ای استان بر عهده مردم بود که در مناسبت‌های مختلف در این ایام، بخوبی شرایط و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند.

وی حضور مردم در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه همدلی مومنانه را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: شیوع بیماری کرونا ضمن تعطیلی برخی کسب و کارها و نیز از دست دادن برخی از شهروندان، موجب بروز مشکلات معیشتی فراوانی شده است که کمک مردم به اقشار آسیب پذیر رویکرد بسیار مناسبی در این حوزه است.

استاندار قم عزم مدیریت استان را پشتیبانی از دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی برای انجام ماموریت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: طی بیش از 70 روز مبارزه با کرونا و حمایت شبانه روزی مدیریت استان از این مدافعان سلامت، امروز شاهد تاب آوری نظام سلامت و اقتصاد کشور در مقابل بحران شیوع کرونا و درخشش جمهوری اسلامی ایران در این زمینه هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها