موج
کدخبر : ۳۲۸۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328272

استاندار کرمانشاه خطاب به مدیران:

هوشنگ بازوند گفت: ‌کسب رتبه برتر شورای فنی استان در کشور حاکی از شیوه هزینه کرد صحیح و‌ بهینه در پروژه‌های عمرانی به‌منظور بهبود ارزش پروژه‌ها و کاهش هزینه‌ها با حفظ کیفیت و‌ رعایت صرفه‌جویی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کرمانشاه از اهتمام جدی برای پیگیری روند اجرایی پروژه‌های ملی و استانی خبر داد و اظهار داشت: از شورای فنی استان انتظار داریم با جدیت جایگاه قانونی اعمال مهندسی ارزش پروژه‌ها را در دستور کار داشته و برای جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها، اقدام به‌موقع و لازم را در نظارت‌ها داشته باشند.

وی تخریب بیمارستان اسلام‌آباد غرب را در زلزله آبان ۹۶ درنتیجه کم‌توجهی به مهندسی ارزش عنوان کرد و گفت: اگر در زمان مناسب در این خصوص اقدام و‌ نظارت دقیق صورت می‌گرفت هزینه‌های فعلی ایجاد نمی‌شد و‌ امیدواریم بر اساس تعهدات ارائه‌شده طرح مقاوم‌سازی و بهسازی این بیمارستان تا پایان خرداد اتمام و جهت استفاده به بهره‌بردار تحویل داده شود.

استاندار کرمانشاه گزارش ارائه‌شده در خصوص پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی را امیدوارکننده ندانست و‌ گفت: این پروژه ۱۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و با تزریق اعتبار سالیانه ۲۰ میلیارد تومان، پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی به اتمام نخواهد رسید و به همین دلیل در جلسه‌ای با وزیر بهداشت و‌ سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات عمومی دولتی امکان انجام طرح را از طریق فاینانس به بحث و‌ تبادل‌نظر خواهیم گذاشت و به‌عنوان یک مطالبه جدی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی فوق تخصصی کرمانشاه برای تکمیل اسکلت و سازه ۸۰۰ میلیارد و برای تجهیز کامل و تأسیسات هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که امکان تأمین این میزان اعتبار از منابع دولتی با این شرایط میسر نیست.

مقام ارشد استان در ادامه روند پیشرفت ۸۱ درصدی زیرسازی پروژه راه‌آهن در قطعه کرمانشاه- اسلام‌آباد غرب را تشریح کرد و بیان داشت: بر اساس گزارش ارائه‌شده نواقص قطعه ملایر- کرمانشاه و مشکل ایستگاه‌ها رفع شده و سرعت قطارهای راه‌آهن کرمانشاه نیز تا ۱۱۰ کیلومتر در ساعت بهبودیافته است.

بازوند گفت: در پروژه راه‌آهن کرمانشاه- خسروی هم‌اکنون ۵۱ کیلومتر آماده ریل‌گذاری و‌ ۲۶ کیلومتر نیز آماده روسازی است و‌ کار اجرایی ایستگاه‌ها نیز هم‌زمان شروع‌شده است. همچنین تاکنون پروژه ۵۵ درصد پیشرفت داشته و برای ادامه کار ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز هست تا قطعه کرمانشاه- اسلام‌آباد غرب به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: تکمیل بخش اسلام‌آباد غرب تا خسروی نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارد و‌ یقیناً اتمام این پروژه در توسعه و پیشرفت استان نقش بسزایی به لحاظ تکمیل زیرساخت‌های حمل‌ونقل منطقه دارد.

استاندار کرمانشاه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و‌ توسعه استان بابیان اینکه در سفر سال گذشته معاون سازمان برنامه‌وبودجه و مدیران عامل بانک به استان اعتبارات مناسبی برای پروژه‌های اساسی استان اخذ شد، بیان داشت: پروژه قطار شهری، جاده گیلانغرب به سومار، جاده کرمانشاه به کامیاران، تصفیه‌خانه و سایر پروژه‌های در این گروه قرار دارند که با جدیت در حال پیگیری است و‌ همه دستگاه‌های متولی نیز باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند البته از شهرداری تشکر می‌کنم و به‌خوبی پیگیر قطار شهری هستند.

وی اختصاص ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در سفر مدیران عامل بانک‌های کشور را برای رونق و‌ جهش تولید به بنگاه‌ها و کسب‌وکارها بسیار مطلوب ارزیابی کرد و تصریح کرد: در هر جلسه این اعتبارات و تسهیلات برای سرمایه‌گذاری و ایجاد بستری برای جهش تولید پیگیری می‌شود و ۱۲۰ پروژه اقتصادی موردحمایت قرار خواهد گرفت.

بازوند ادامه داد: اعضای شورای فنی استان اقدامات بسیار خوبی در راستای پیشبرد و‌ توسعه استان انجام داده‌اند و کسب رتبه برتر این شورا در کشور قابل‌تقدیر است.

نشست شورای برنامه‌ریزی و‌ توسعه استان با دستور کار ارائه گزارش شورای فنی، پروژه‌های راه‌آهن، بهسازی و‌ مقاوم‌سازی بیمارستان اسلام‌آباد غرب و احداث بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه، گزارش اعتبارات سال گذشته و پیگیری پروژه‌های اقتصادی سفر معاون سازمان برنامه بودجه و مدیران عامل بانک‌های کشور به کرمانشاه امروز ۱۱ اردیبهشت ریاست استاندار کرمانشاه در سالن شهدای دولت برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها