موج
کدخبر : ۳۲۸۲۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328202

مدیر کل ستاد مدیریت بحران کردستان گفت: در پی اعلام پیش بینی های هواشناسی مبنی براحتمال ناپایداری هوا، کلیه ی دستگاه های خدماتی و اجرایی در استان به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد فلاحی بعداز ظهر امروز چهارشنبه در گفت و گو با رسانه های استان با اعلام این خبر، اظهار داشت: با توجه پیش‌بینی‌های هواشناسی فعالیت سامانه بارشی طی امروز و فردا در آسمان این استان تشدید می‌شود که رگبار رعد و برق، گاهی وزش باد شدید، احتمال رخداد تگرگ از مخاطره‌های آن است.

مدیر کل ستاد مدیریت بحران کردستان اضافه کرد: تاکید می‌شود دستگاه‌های خدمات رسان و اجرایی با اولویت مدیریت سدها، باید عدم تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و آبراه‌ها و اقدامات پیشگیرانه جهت حفظ محصولات کشاورزی را اتخاذ کنند.

فلاحی یادآور شد: همچنین لازم است دستگاه های خدمات رسان و امدادی سطح آمادگی سازمانی را برای مقابله با حوداث محتمل و رعایت توصیه‌های مربوطه بالا ببرند.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان نیز در خصوص توصیه‌های هواشناسی کشاورزی امروز چهارشنبه گفت: بهره برداران بخش باغبانی در این مدت از کلش یا سنگریزه در زیر بوته های توت فرنگی جهت جلوگیری از تماس میوه با خاک استفاده کنند و مدیریت کف باغ و مبارزه با علف های هرز سطح باغات را انجام دهند.

علی پناهی افزود: بهره برداران بخش زراعت و حفظ نباتات نیز نسبت به انجام کودپاشی سرک در مزارع گندم و جو، مبارزه با علفهای هرز پهن برگ و باریک برگ در مزارع گندم بعد از بارش‌ها، پایش مزارع از نظر آفت سن مادر و مبارزه شیمیایی در صورت رسیدن به نرم مبارزه با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: از دیگر توصیه‌های هواشناسی در این مدت به باغداران شامل محلول پاشی عناصر ماکرو و میکرو در مزارع گندم و جو، پایش مزارع گندم از نظر بیماری‌ها به ویژه بیماری‌های قارچی و انجام اقدامات لازم در صورت مشاهده علایم با مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها