موج
کدخبر : ۳۲۸۱۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328186

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم:

وی همچنین با اشاره به طرح مواسات و همدلی توسط نهادهای مختلف، گفت: آمار خیرانی که در این زمینه در قم فعالیت می‌کنند نسبت به استان‌های دیگر بالاتر است و قم به‌عنوان یکی از استان‌های نمونه در فعالیت‌های مواسات و همدلی شناخته شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید موسی حسینی کاشانی در شانزدهمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا ، اظهار کرد: دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلان، مشتریان و تعهدنامه الکترونیکی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سامانه salamat.gov.ir وجود دارد.

وی اضافه کرد: این امر به دلیل رعایت حداکثری دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی مردم است و مورد تاکید استاندار نیز قرار دارد.

وی در ادامه بیان کرد: با توجه به این‌که به دلیل تماس‌های مکرر توسط کارشناسان بهداشت برای غربالگری، مردم دچار نوعی بی‌میلی شده‌اند، از رسانه‌ها تقاضا داریم در مرحله دوم غربالگری و فاصله‌گذاری اجتماعی، مردم را نسبت به همراهی با مراکز بهداشتی تشویق کنند تا بر مبنای اطلاعات صحیح به تصمیم‌های خوبی برسیم.

وی افزود: زمانی که رسانه‌ها در خصوص غربالگری پررنگ‌تر عمل می‌کنند، همراهی مردم بیشتر می‌شود و این مساله حکایت از جایگاه رسانه در اطلاع‌رسانی و تاثیرگذاری دارد.

حسینی کاشانی همچنین به تغییر سبک زندگی مردم در ایام کرونایی اشاره و بیان کرد: اصل این مساله باید توسط دانشگاه علوم پزشکی طراحی شود و محتوای لازم در اختیار دبیرخانه شورای اطلاع‌رسانی قرار گیرد تا از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی و دنبال نماییم.

وی افزود: به‌عنوان‌مثال تفاوت فاصله‌گذاری اجتماعی و هوشمند باید مشخص و پروتکل‌های لازم برای هر دو مشخص و گفته شود تا دچار تناقض نشویم و مردم نیز سردرگم نشوند.

به گفته حسینی کاشانی، احکام روزهای کرونایی در قالب ۱۸ اینفوگرافی و کلیپ‌های زیر ۹۰ ثانیه طراحی‌شده است.

وی با اشاره به‌ضرورت رعایت بهداشت از سوی نانوایی‌ها، گفت: به ۱۰ نانوایی که دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌صورت کامل رعایت کنند، هدیه‌ای اهدا خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها