موج
کدخبر : ۳۲۸۱۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-328146

معاون استانداری قم تاکید کرد؛

معاون استانداری قم گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر قم برای کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند از ظرفیت ماده ۱۷ بیش از گذشته بهره ببرند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، بیژن سلیمان پور در کمیته اجتماعی و فرهنگی مبارزه با کرونا که در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، اظهار کرد: در استان قم و در راستای ارائه بسته‌های معیشتی و مقابله با ویروس کرونا 23 میلیارد تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است.

معاون استاندار قم افزود: این مبلغ غیر از کمک‌هایی است که مجمع خیرین سلامت برای تامین تجهیزات پزشکی و ارائه بسته‌های معیشتی ارائه کرده‌است.

وی افزود: دو کارگروه اقتصادی و فرهنگی برای عمل به رزمایش کمک مومنانه در سطح استانداری قم برای ساماندهی امور شکل‌ گرفته‌است.

وی بیان داشت: بانک اطلاعاتی جامعی از خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده کرونایی باید تدوین شود، تعداد زیادی از خانواده‌های قمی به‌رغم اینکه با سختی‌های معیشتی دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما به دلیل نجابت خانوادگی حاضر به مراجعه به نهادهای حمایتی نیستند.

سلیمانپور گفت: ایجاد این بانک اطلاعاتی می‌تواند در بحران‌های احتمالی دیگر و همچنین در شرایط عادی نیز کمک‌کار استان باشد و بخشی از نیازهای خانواده‌های نیازمند از این طریق برطرف شود.

وی اظهار داشت: این بانک اطلاعاتی می‌تواند قابل‌دسترسی به نهادهای حمایتی دولتی و غیردولتی، خیریه‌ها و مؤسسات دینی و تشکل‌های مردم‌نهاد باشد.

وی اضافه کرد: موازی‌کاری در ارائه بسته‌های معیشتی باید کنار گذاشته‌شده و به‌صورت عادلانه به تمام افراد نیازمند برسد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها