موج
کدخبر : ۳۲۷۸۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327822

موج گزارش می‌دهد؛

مجتمع آزمایشگاهی افروز شیمی لارک و سیناآزمای بندر با بکارگیری بروزترین متدهای کاری و آموزشی به نمونه موفق ارائه‌ی خدمات آزمایشگاهی و استفاده و جذب کارورزان بدل شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، صنایع آزمایشگاهی از صنایع بسیار مهمی هستند که سلامت و کیفیت کالاها با استفاده از آن‌ها سنجیده می شود و از جمله نیازهای اساسی استان هرمزگان به سبب موقعیت ویژه‌ی اقتصادی آن بشمار می‌آیند.

*مجتمع آزمایشگاهی افروز شیمی لارک

آزمایشگاه افروز شیمی لارک با بهره‌گیری از دقیق‌ترین و پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی در امر خدمات آنالیز انواع مواد کانی و معدنی (سنگ آهن، سنگ کرومیت، سنگ گچ، سنگ آهک، انواع کنسانتره، فرو آلیاژها و ...) در خدمت معدن‌کاران، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و وارد کنندگان در کمترین زمان ممکن و با رعایت استانداردهای روز دنیا فعالیت می کند.

این مجموعه در بخش های دیگری نیز در زمینه های تخصصی آنالیز کود، اندازه‌گیری باقیمانده سموم، آزمون مواد آرایشی و بهداشتی، تعیین ماهیت مواد پلیمری، آلی و معدنی، آنالیز آب و خاک، فلزات سنگین و مواد غذایی پیشرفت‌های روز افزونی داشته است.

بازدید از آزمایشگاه

*سینا آزمای بندر

آزمایشگاه سینا آزمای بندر به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد و پیشرو در ارائه خدمات آزمایشگاهی، بازرسی از کالاهای وارداتی و نمونه برداری در شعبات داخلی و خارجی، کنترل کیفی، بازرسی فنی، تعیین ماهیت و ... با محوریت ارتقا سطح کیفیت کالاهای تولیدی داخل کشور و کالاهای وارداتی، استقرار سیستم های کیفیت در واحدهای تولیدی و کمک به حسن اجرای استاندارد در سال 1393 در فضایی بالغ بر سه هزار و 800 متر مربع در شهرستان بندرعباس تاسیس شده است.

مجموعه سینا آزمای بندر و افروز شیمی لارک از جمله معتبرترین مجموعه‌های آزمایشگاهی در استان هرمزگان هستند که با سازمان‌ها، دانشگاه ها و صنایع بزرگ و کوچک صنعتی استان همکاری دارند و سازمان محیط زیست و جهادکشاورزی هرمزگان حساب ویژه‌ای روی این مجموعه باز کرده است.

*پیشرو در اجرای طرح کارورزی

از این رو هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در سومین روز از گرامیداشت هفته کارگر، در بازدید از مجموعه آزمایشگاهی «سیناآزمای بندر» و «افروز شیمی لارک» ضمن تقدیر از«حیدر خوشدل نیت» مدیرعامل سینماآزمای بندر و «معصومه آجرلو» مدیرعامل افروزشیمی لارک در زمینه استقبال از طرح کارورزی و کارآفرینی، افزود: بنگاه‌های اقتصادی در جذب نیرو با دو مشکل عدم مهارت و تجربه کاری متقاضیان جویای کار مواجهه هستند که طرح کارورزی کمک بزرگی برای رفع این مشکل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از عملکرد و بازدهی دلخواه این دو مجموعه در کنار یکدیگر در امر کار آفرینی و جذب کارآموز، اذعان داشت: در این مجموعه آزمایشگاهی 15 فارغ التحصیل، طرح کارورزی خود را گذرانده‌اند که خوشبختانه زمینه جذب پنج نفر از آنان تاکنون فراهم شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اشاره به اینکه درصد زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد مهارت لازم برای جذب در بازار کار هستند، گفت: با توجه به محدودیت منابع دولت، برای طرح کارورزی ظرفیت محدودی در نظر گرفته شده که با توجه به استقبال فارغ التحصیلان و مدیران بنگاه‌های استان از این طرح، پیشنهاداتی به مرکز در خصوص اینکه این طرح به صورت قانون درآید، داده شده است و در صورت محقق شدن آن ضمن حمایت های بیشتر به بنگاه‌ها اجازه داده خواهد شد کارورزان بیشتری را آمورش و در صورت نیاز جذب کنند.

بازدید از آزمایشگاه

*35 نفر اشتغال زایی مستقیم

ابراهیمی طرح مهارت آموزی و معافیت حق بیمه کارفرما را از دیگر مزایای این طرح ذکر کرد.

وی افزود: این دو آزمایشگاه در زمینه آنالیز کود، باقیمانده سموم، آرایشی و بهداشتی، تعیین ماهیت مواد پلیمری، آلی و معدنی، آنالیز آب و خاک، فلزات سنگین و آنالیز مواد غذایی فعالیت دارد و در مجموع 35 نفر به صورت مستقیم مشغول بکار هستند.

برای آشنایی بیشتر با فعالیت های این مجموعه در حاشیه بازدید به گفتگو با «فاطمه علی زاده» مدیر مجموعه آزمایشگاهی سیناآزمای بندر و افروزشیمی لارک نشستیم.

*همکاری گسترده

فاطمه علی زاده مدیر مجموعه آزمایشگاهی سیناآزمای بندر و افروزشیمی لارک در گفتگو با خبرنگار موج، با بیان اینکه مجموعه سیناآزمای بندر و افروز شیمی لارک علاوه بر کادر فنی و متخصص دارای تجهیزات مدرن و بروز است، اذعان داشت: این مجموعه با تکیه بر کارآفرینی و با هدف ارتقا سطح کیفی به ارائه خدمات با جدیدترین استاندارهای جهانی فعالیت خود را آغاز کرده و با گذشت زمان قطعا به نتیجه‌ی مطلوبی که مد نظر مجموعه است، دست خواهیم یافت.

وی افزود: این مجموعه دارای گروه R&D است که توسعه، تحقیق و همکاری با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و صنایع را به بهترین نحو پیش می‌برد و با آنان قرارداد همکاری دارد و دارای گواهینامه استانی وکشوری است.

بازدید از مجموعه افروز شیمی لارک

*ارتقای کارکنان با استفاده از متدهای نوین آموزشی

مهندس علی زاده با اشاره به اینکه بالاترین‌ هزینه آموزشی برای ارتقای دانش فنی کارکنان را در استان دارا هستیم، اذعان داشت: این مجموعه دانش‌بنیان است و با بکارگیری نیروهای کارآزموده و متخصص خود به عنوان یکی از معتبرترین مجموعه های آزمایشگاهی کشور به شمار می آید.

*در اختیار داشتن مجهزترین امکانات و آزمایشگاه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه مجموعه آزمایشگاهی سیناآزمای بندر و افروزشیمی لارک دارای مجهزترین امکانات و آزمایشگاه تایید صلاحیت شده از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران است، افزود: این مجموعه عضو فعال شبکه راهبردی و فناوری قلمداد می‌شود.

گفتنی است؛ مدیر مجموعه آزمایشگاهی سیناآزمای بندر و افروزشیمی لارک جز اولین مجموعه هایی هستند که در مردادماه سال 1396 در سطح کشور اقدام به جذب اولین کارورز را داشته‌اند.

علی زاده خاطرنشان کرد: با جذب دو نیرو فعالیت خود را آغاز کردیم و اکنون با تعدادی نزدیک به 35 نفر نیروی کارآزموده و متخصص با مدارک دانشگاهی کارشناسی ارشد، کارشناسی و دکترا فعالیت خود را با امکانات بی نظیر در مجموعه سیناآزما و افروز شیمی ادامه خواهیم داد.

وی عنوان کرد: تعداد 15 کاروز جذب این مجموعه آزمایشگاهی شده اند که تمامی آن‌ها به صورت تکمیلی در قسمت‌های مختلف اموزش داده ایم به گونه ای که هریک در پایان قادرند آزمایشگاهی را به بهترین نحو مدیریت کنند.

بازدید

مدیر مجموعه آزمایشگاهی سیناآزمای بندر و افروزشیمی لارک با اعلام اینکه در این مجموعه 15 فارغ التحصیل طرح کارورزی خود را گذرانده‌اند که زمینه جذب پنج نفر تاکنون فراهم شده است، ابراز کرد: طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی به منظور افزایش مهارت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و اشتغال جوانان در بنگاه‌های اقتصادی است که سطح مهارت و تجربه‌ی آن‌ها را در محیط کار افزایش داده و در نهایت منجر به جذب آن‌ها در بازار کار می شود.

*استاندارد 17025

وی با اشاره به اینکه دوره هایی را برای ارتقا سطح فنی کارکنان در این مجموعه برگزار کردیم، تصریح کرد: در سال 1397 موفق به اخذ تاییدیه از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران مطابق با استانداردهای 17025 و 17020 برای این مجموعه آزمایشگاهی شدیم.

شایان ذکر است؛ این مجموعه آزمایشگاهی مدرن در زمینه های مکانیک و فلزشناسی، الکتروموتور، باطری و اپتیک و بوق، مواد غذایی و میکروبی سرلوژی، شیمی و مواد کانی و معدنی، لوازم ارایشی وبهداشتی، هیدرو استاتیک و آزمون دوره ای کپسول‎های CNG و انواع کپسول، کارگاه آماده سازی و‌ بازوبست کپسول ها و آزمایشگاه PCR و تشخیص بیماری‌های آبزیان فعالیت می‌کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها