موج
کدخبر : ۳۲۷۶۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327688

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان همدان:

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان با اشاره به صمیمات سراسری کارگروه تنظیم بازار کشور ، گفت:شاهد افزایش قیمت در کالاهای اساسی ماه رمضان نبوده ایم.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، مجید زرین‌دلاور، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه اقدامات نظارتی با هماهنگی ستاد تنظیم بازار استان و همکاری دستگاه های تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اتاق اصناف و واحدهای صنفی ذیربط در استان در حال انجام است، ادامه داد: در جهت تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز در ماه مبارک رمضان اقلامی مانند برنج هندی، شکر، گوشت و مرغ منجمد و روغن خام برای تولید روغن نباتی برای کارخانجات تولیدی روغن، برای استان های کشور درنظر گرفته شده است.

وی تأکید کرد: برای اقلام ضروری ماه مبارک رمضان همچون شکر، خرما و گوشت مرغ افزایش قیمتی را در استان شاهد نبودیم.

مجید زرین‌دلاور با اشاره به اینکه تصمیمات سراسری کارگروه تنظیم بازار کشور در رابطه با طرح ویژه تنظیم بازار ماه مبارک رمضان به تمامی استانداران کشور ابلاغ شده است، مطرح کرد: مصوبات ستاد تنظیم بازار در دستور کار استان همدان نیز قرار دارد که در راستای آن بحث نظارت بر تأمین، توزیع و قیمت گذاری کالاها در ایام ماه مبارک که تقاضا برای آن با افزایش همراه است، به صورت ویژه در دست اقدام قرار دارد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان سهیمه استان در اقلام ضروری ویژه ماه مبارک رمضان را ۱۱۳۰ تن برنج، ۱۱۳۰ شکر، ۵۶۶ تن گوشت مرغ منجمد، ۳۳۹ تن گوشت قرمز منجمد، ۱۱۳۰ تن روغن نباتی دانست و تأکید کرد: تمامی این اقلام با قیمت مصوب در ماه مبارک رمضان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. 

وی با اشاره به اینکه اقداماتی در جهت تأمین خرمای با کیفیت و با تنوع محصول برای بازار ماه مبارک رمضان صورت گرفته است، افزود: این کالا نیز با قیمت مصوب و زیرنظر سازمان صمت و واحدهای صنفی مربوطه در حال تأمین و توزیع است.

زرین دلاور اضافه کرد: برای تأمین شکر در ماه مبارک رمضان کمبود و افزایش قیمتی نداریم به طوریکه قیمت بسته ۹۰۰ گرمی شکر ۵۴۰۰ تومان و بسته یک کیلویی ۵۹۰۰ تومان است همچنین به منظور تأمین قند مصرفی استان با قیمت مصوب مقداری از شکر تخصیص یافته استان به کارخانه قندریزی داده شد.

وی با اشاره به مصوبه قیمت گذاری زولبیا و بامیه در ستاد تنظیم بازار استان، گفت: این قیمت گذاری به اتاق اصناف و واحدهای صنفی مربوطه ابلاغ شده است البته با توجه به افزایش قیمت در برخی اقلام اولیه زولبیا و بامیه قیمت این محصول که در سال گذشته ۱۸ هزار تومان برای هر کیلو بود، امسال با افزایش حدود ۱۰ درصد به ۲۱ هزار تومان برای هر کیلو رسیده است.

زرین دلاور با بیان اینکه تمام واحدهای صنفی تنها با رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت مجاز به فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: برای صنوفی که تهیه آش و حلیم را بر عهده دارند، تنها مجاز به فروش بیرون‌بر با رعایت نکات بهداشتی هستند که در بحث قیمت گذاری مشمول مصوبات ستاد تنظیم بازار نشده اند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به قیمت مرغ در بازار نیز مطرح کرد: قیمت گوشت مرغ در بازار پایین‌تر از قیمت مصوب تنظیم بازار است که باید در نظر داشت که قیمتی که از سوی تنظیم بازار کشور مصوب می شود، بیانگر سقف قیمتی کالا است.

وی با بیان اینکه قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضای بازار است و نباید به گونه ای باشد که افت قیمت منجر به وارد آمدن ضرر و زیان هایی به تولیدکننده شود، اظهار کرد: اگر تولیدکنندگان مرغ در دوره جوجه‌ریزی متضرر شوند در دوره بعدی اقدام به جوجه ریزی نخواهند کرد که به همین منظور وزارت جهادکشاورزی اقداماتی در جهت تنظیم بازار مرغ مازاد با منجمد و ذخیره سازی انجام می‌هد همچنین شرکت پشتیبانی امور دام با قیمتی مناسب مرغ مازاد تولیدی را منجمد و اقدام به ذخیره سازی می‌کند تا بازار گوشت مرغ به تعادل برسد و شاهد کمبود گوشت مرغ در بازار نباشیم.

زرین دلاور با تأکید بر اینکه واحدهای صنفی تولید، تأمین و توزیع کننده نیز لازم است که در این ماه مهمانی خدا در کنار رعایت کمیت و کیفت، انصاف را نیز رعایت کنند، گفت: ما نیز اقدامات نظارتی خود را در کنار تمامی موارد در دستور کار داریم بنابراین به همکاران خود در حوزه تجارت و واحدهای صنفی استان توصیه می کنیم رعایت قوانین و انصاف را در این ماه مبارک در رأس امور خود داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها