موج
کدخبر : ۳۲۷۶۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327651

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خبرداد؛

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه ظرفیت تولید این نیروگاه‌ها در مجموع 340 کیلووات است گفت: برای راه‌اندازی این تعداد صفحات خورشیدی در بقاع متبرکه، 3 میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری با اشاره به سیاست‌های جدیدی که سازمان اوقاف در پیش گرفته است، اظهار داشت: ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه یکی از این سیاست‌ها است که با جدیت به دنبال محقق‌سازی آن هستیم.

وی افزود : بر این اساس طرح راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی برای 12 بقعه استان قم در نظر گرفته و اجرایی خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به اینکه این نیروگاه‌ها به شبکه سراسری برق متصل می‌شوند و خرید تضمینی 20 ساله دارند گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته و در سال 99 نیروگاه‌های خورشیدی در 14 بقعه دیگر هم راه‌اندازی خواهند شد.

اسکندری خاطرنشان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه از طریق عواید و نذورات مردمی اداره می‌شوند و بودجه مصوب دولتی ندارند به همین دلیل و با توجه به سیاست‌های سازمان اوقاف به منظور ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه، یکی از راهکارها، استفاده از طرح خرید تضمینی 20 ساله وزارت نیرو است و بر این اساس، احداث نیروگاه‌های خورشیدی تولید برق کوچک مقیاس (پشت بامی) در 12 بقعه در دستور کار اوقاف استان قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه مجوزهای لازم از شرکت توزیع نیروی برق استان قم برای احداث نیروگاه خورشیدی اخذ شد عنوان کرد: با تامین اعتبار لازم، این نیروگاه‌های کوچک‌ مقیاس از سه ماه آینده وارد مدار تولید می‌شوند.

وی گفت: در گام دوم و طی سال آینده، 14 بقعه دیگر برای اخذ مجوز و راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در دستور کار قرار می‌گیرد.

اسکندری عنوان کرد: اداره کل اوقاف استان قم آمادگی کاملی برای جذب کمک‌های خیرین و واقفان برای مشارکت در اینگونه طرح‌ها دارد و اگر افرادی بخواهند از این طریق به بقاع متبرکه کمک کنند، می‌توانند به ادارات اوقاف استان مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها