موج
کدخبر : ۳۲۷۰۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-327039

شهردار خمینی شهر خبر داد:

علی اصغر حاج حیدری شهردار خمینی شهر از نجات هزاران درخت چنار از خشکسالی و پاکسازی هفتصد جریب از مناطق کشاورزی سرلت خمینی شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، علی اصغر حاج حیدری با حضور در منطقه سرلت که یکی از مناطق کشاورزی خمینی شهر است، گفت: مادی گبر که قدمتش به هزاران سال می رسد بعد از طی پروسه زمانی 36سال که خشکسالی آن را فرا گرفته بود با رایزنی آب منطقه ای از حقابه 120 لیتر آب در هر ثانیه برخوردار شد.

وی در توضیح منطقه کشاورزی سرلت تصریح کرد: آب از اراضی کشاورزی سرلت به این مادی(گبر) هدایت می شود ؛ زمینهای کشاورزی سرلت دارای هزاران درخت چنار است که از خشکسالی نجات یافت و همچنین هفتصد جریب از اراضی این منطقه از وجود زباله و نخاله پاکسازی شد .

حاج حیدری اضافه کرد: طول این مادی به ده کیلومتر می رسد که در مسیر خود درخت های چنار بسیاری را در بردارد و این زمین ها میراث کهن سرزمین و وطن ماست که باید در حفظ و نگهداری آن با اجازه ندادن ساخت و ساز های شهری و پاکیزگی آن کوشا باشیم.

شهردار خمینی شهر از نامگذاری منطقه سرلت توسط شیخ بهایی سخن گفت و در ادامه بیان کرد: هر کدام از این مناطق به یک اسم نامگذاری شده که یکی از مناطق به نام  بِنُو (بِن)"درخت" و (اُو)"آب" به معنای درخت و آب است که ریشه در زبان ولاتی منطقه ورنوسفادران دارد.

حاج حیدری زنده شدن این منطقه کشاورزی و نجات از خشکسالی را همت شهرداری و شورای اسلامی شهر خمینی شهر دانست و عنوان کرد: شورای اسلامی شهرداری خمینی شهر بودجه ای برای این اقدام قرار داد و باهمت کشاورزان و هزینه های پرداختی توسط آنان،  مادی سرلت لایروبی و تعمیر شد.

به گزارش موج؛  حقابه مادی سرلت هفتاد لیتر آب در ثانیه است که درختان این منطقه را سیراب می کند.این مادی در امتداد شمالی خیابان رجایی قرار دارد که با ورود به کوچه 124خیابان شریعتی شمالی به زمین های کشاورزی منتهی می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها