موج
کدخبر : ۳۲۶۹۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326959

سعید شهند عنوان کرد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: برخورد قانونی و جدی با متخلفان و تخلیه کنندگان پسماندها در محیط های طبیعی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سعید شهند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با توجه به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر تخلیه پسماندهای بیمارستانی در اطراف شهرها گفت: در شرایط کنونی که کلیه پسماندها می تواند خط ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد، درصورت مشاهده و یا گزارش به محیط زیست در این خصوص، با متخلفان برخورد قانونی و شدید خواهد شد.

وی افزود: یکی از اولویت های گشت و پایش های محیط زیست استان اردبیل در شرایط فعلی در کنار سایر مأموریت ها و وظایف ذاتی، نظارت بر شیوه صحیح مدیریت پسماندها و پایش دقیق حوزه استحفاظی شهرستان های استان بمنظور کنترل و جلوگیری از هرگونه رهاسازی و تخلیه پسماندها در محیط های طبیعی، اطراف جاده ها و مکان های غیر مجاز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه بر این اساس نظارت ها درخصوص مدیریت پسماندها با حساسیت و دقت بیشتری از سوی محیط زیست انجام می شود، افزود: درصورتیکه مأموران محیط زیست در گشت و پایش های خود با تخلیه کنندگان پسماندها چه عادی و چه پزشکی در محیط های غیرمجاز مواجه شوند و یا در صورت مشخص شدن اینکه این پسماندهای رها شده مربوط به کدام مرکز درمانی و یا چه کسی است، قطعا محیط زیست برابر قانون اقدامات لازم را معمول خواهد داشت.

شهند تصریح کرد: در شرایط فعلی وظیفه قانونی و اخلاقی ما قطع زنجیره انتقال این ویروس و رعایت کامل ضوابط بهداشتی و قوانین محیط زیستی خصوصا در حوزه مدیریت پسماندهاست و در این رابطه باید همه ما به فکر کم کردن هرگونه فشار کاری از روی کادر درمان این بیماری و حفظ سلامت شهروندان باشیم.

وی از مسئولین حوزه مدیریت پسماندها بخصوص شهرداری ها و بخشداری های شهرستان های استان و همچنین مراکز درمانی و بیمارستان ها و حاملین پسماندها نیز خواست تا ملاحظات و دقت خود را در این حوزه بیشتر کرده و از بروز هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری کنند.

**شهروندان برای گزارش تخلفات زیست محیطی با شماره 1540 تماس گیرند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شهروندان خواست ضمن رعایت کلیه توصیه های بهداشتی به ویژه در مورد پسماندها ، هرگونه تخلف محیط زیستی بخصوص تخلیه پسماندها در مکان های غیر مجاز را با ذکر مستندات لازم و شماره خودرو حمل کننده به شماره تماس 1540 اطلاع دهند

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها