موج
کدخبر : ۳۲۶۷۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326733

استاندار هرمزگان خبر داد؛

استاندار هرمزگان گفت: در حال حاضر روزانه نزدیک به ۱۰۰ هزار عدد ماسک در هرمزگان تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک در هرمزگان به مرحله بسیار خوبی رسیده ایم، عنوان کرد: در حال حاضر روزانه نزدیک به ۱۰۰ هزار عدد ماسک در هرمزگان تولید می شود که از این رقم ۶۰ هزار عدد توسط واحد تولیدی پدرام طب در شهرک صنعتی بندرعباس و مابقی نیز توسط گروه‌های مردمی، جهادی و بسیج در حال تولید است.

وی ادامه داد: طبق تصمیمات اتخاذ شده روزانه ۵۰ درصد از این ماسک های تولیدی به دانشگاه علوم پزشکی استان جهت استفاده در بیمارستان ها و مراکز درمانی اختصاص می یابد و ۵۰ درصد دیگر نیز زیر نظر کمیته‌ای متشکل از معاونت اقتصادی استانداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دانشگاه علوم پزشکی به داروخانه ها و مراکز فروش عرضه می‌شود تا مردم با سهولت به آن دسترسی داشته باشند.

استاندار هرمزگان افزود: الکل مورد نیاز در هرمزگان نیز به مقدار کافی در استان در حال تولید است.

همتی با اشاره به افزایش انجام تست های آزمایشگاهی برای شناسایی افراد مبتلا به بیماری کرونا، تصریح کرد: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا مقرر شده تمام افراد دارای تست مثبت کرونا، جهت قطع چرخه انتشار این ویروس به مدت دو هفته در مراکز تکمیل درمان در قرنطینه باشند.

وی گفت: تشخیص موارد ابتلا توسط دانشگاه ‌علوم‌ پزشکی هرمزگان و با انجام تست های آزمایشگاهی انجام می‌شود و این قرنطینه نیز برای اطمینان و حفظ سلامتی خود فرد، خانواده و سایر افراد جامعه است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اولویت ما قرنطینه و تحت نظر بودن افراد در مراکز تکمیل درمان است و در صورت تکمیل بودن ظرفیت این مراکز، قرنطینه افراد دارای تست مثبت، با نظارت و بررسی دقیق دانشگاه علوم پزشکی در خانه افراد انجام می‌شود تا اطمینان کافی نسبت به جلوگیری از انتشار این ویروس حاصل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها