موج
کدخبر : ۳۲۶۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326467

علی اصغر نقی‌ئی مطرح کرد:

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی همدان با اشاره به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در همدان، از وضعیت بسیار مطلوبی در سرمایه گذاری بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و غذایی در استان ضمن ایجاد اشتغال 3 هزار نفری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی اصغر نقی‌ئی، مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در جمع خبرنگاران با اشاره به سرمایه گذاری سرمایه گذاری مطلوب در صنایع غذایی و تبدیلی در استان همدان، گفت: با انسجام و هماهنگی موجود در استان، حدود 400 میلیارد تومان از منابع قانون بودجه سال 1398 تا پایان سال منجر به عقد قرارداد شد و 144 میلیارد تومان نیز آماده عقد قرارداد است.

وی افزود: درسال 1398 شاهد وضعیت بسیار مطلوبی در سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و غذایی استان بودیم. با استناد به پروانه های بهره برداری  واحدهای صنعتی، واحدهای خرد روستایی و مشاغل خانگی در سال 1398 بالغ بر 500 میلیارد تومان  در استان سرمایه گذاری ایجاد شده را داشتتیم که به تولید نشستند.

با استفاده از این میزان سرمایه گذاری 3066 نفر ظرفیت اشتغال به بخش کشاورزی افزوده شد.

وی افزود: پیش بینی می شود تا زمان مقرر (شهریور ماه 1399)، بالغ بر 550 میلیار تومان ارزش قراردادهای منعقد شده و بودجه جذب شده باشد. در مجموع حجم تقاضای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به شدت افزایش یافته است.

این مقام مسئول بیان کرد: بر اساس آمار پروانه های تاسیس سیستم سازمان نظام مهندسی کشاورزی بالغ بر 770 طرح صنعتی و روستایی در استان در مراحل مختلف احداث، معرفی به بانک و مشارکت هستند که پیش بینی می شود طی سه سال آینده (تا سال 1401) به بهره برداری برسد. سرمایه مورد نیاز این 770 پرونده بالغ بر 24 هزار میلیارد ریال است که پیش بینی می شود طی سه سال آینده و تا پایان سال 1401 اغلب به بهره برداری برسد.

نقی ئی با بیان اینکه بحران کرونا موقتی است و امیدواریم بتوانیم با کمترین آسیب از آن بگذریم، گفت: در رابطه با شیوع کرونا و ایجاد وضعیت نامناسب در برخی از واحدهای تولیدی، راهکارهای مالی از طریق کمیته اقتصادی استان پیشنهاد داده شد که در استان در حال پیگیری است. امیدوارم بتوانیم کمترین ضرر را در واحدهای تولیدی داشته باشیم.

مدیر سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی در بخش کشاورزی اعلام کرد: بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال حجم طرح های صنعتی است که در سطح استان در دست احداث است که طبق پیش بینی ها بالغ بر 5 هزار اشتغال را در پی خواهد داشت.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها