موج
کدخبر : ۳۲۶۴۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326425

حسین فرشیدی؛

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تعطیلی 700 رستوران به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اصناف باید قبل از شروع به کار در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند اما تاکنون موارد ثبت نام کم بوده است.

وی افزود: زمان ثبت نام در سامانه تا پنجم اردیبهشت ماه تمدید شده است که انتظار داریم همه اصناف در این سامانه ثبت نام کنند درغیر این صورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در چند روز اخیر ۷۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در استان به دلیل  عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در خصوص بیماری کرونا تعطیل شده اند، افزود: هم اکنون متوسط تیم های نظارتی، ۶۵ تیم است که از فردا 30 فروردین ماه به دلیل تشدید طرح نظارتی به ۱۰۰ تیم افزایش خواهد یافت.

فرشیدی در ادامه گفت: تا کنون ۴۵ هزار بازدید از کلیه اصناف به ویژه اصناف تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط تیم های نظارتی انجام شده است‌ و اصناف باید مراقب باشند اگر به مسائل بهداشتی توجه نکنند تعطیل خواهند شد.

وی افزود: در طی نزدیک به دو ماه اخیر روزانه افزایش موارد ابتلاء به کرونا داشته ایم که ۱۷۴ بیمار هم اکنون بستری هستند و ۲۸ نفر از این بیماران در آی سی یو به سر می برند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان افزود: این بیماری یک انگ اجتماعی نیست و با بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مثل سایر بیمارها رفتار کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها