موج
کدخبر : ۳۲۵۹۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325967

استاندار کردستان خبر داد:

استاندار کردستان از بازگشایی تدریجی مدارس شهری و روستایی در صورت مساعد شدن شرایط ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، بهمن مرادنیا امروز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کردستان با اعلام این خبر اظهار داشت: بازگشایی مدارس نگرانی‌هایی برای خانواده‌ها پیش می‌آورد که باید آمادگی‌هایی لازم پیش از بازگشایی‌ها انجام شود.

استاندار کردستان گفت: جامعه آموزش و پرورش همچون جامعه پزشکی دین خود را در مدت شیوع ویروس کرونا به مردم ادا کرد.

وی اضافه کرد: بازگشایی مدارس در روستاها در اولویت قرار گیرد و بعد از بازگشایی مدارس در شهرها هم دانش‌آموزان در صورت امکان به دو شیفت تقسیم شوند تا با نفرات کمتری در محل کلاس حضور یابند.

استاندار کردستان در ادامه افزود: در صورت مساعد شدن شرایط و به منظور فراهم نمودن امکان ادامه تحصیل دانش آموزان سعی می شود تا به تدریج نسبت به بازگشایی مدارس مناطق شهری و روستایی بر طبق دستور العمل های ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای کشور شود.

مرادنیا افزود: زمین‌های لازم برای ساخت واحدهای مسکونی فرهنگیان با اولویت شهرستان‌ها در اختیار قرار گیرد تا خانه‌دار شدن معلمان به تاخیر نیافتد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در این نشست گفت: بخشی از روستاها به دلیل نداشتن امکانات بویژه در زمینه اینترنت و یا پخش سی‌دی از آموزش عقب افتاده‌اند.

رشید قربانی افزود: در صورت دادن مجوز، امکان بازگشایی برخی از روستاها که وضعیت سفیدی از نظر بیماری داشتند وجود دارد تا بیش از این از نظر آموزشی عقب نیافتند.

وی اظهار داشت: از اسفند تا کنون بیش از 300 هزار دانش‌آموز و 24 هزار معلم خانه نشین شده و سه هزار مدرسه هم در استان تعطیل شده است.

قربانی با بیان اینکه 16 مرکز مشاوره در مناطق و شهرستان‌ها و چهار مرکز نیز به صورت استانی راه‌اندازی شد اضافه کرد: بعد از تعطیلی مدارس فعالیت‌های مختلف زیادی از جمله برگزاری ویدئوکنفرانس برای روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق در چندین نوبت و ایجاد تیم نظارتی در استان برای رصد و ارزیابی شهرستان‌ها و معلم‌ها درحوزه آموزش مجازی انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها