موج
کدخبر : ۳۲۵۹۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325927

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم خبرداد؛

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از اعمال قانون اصناف ناقض فاصله گذاری اجتماعی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: اصنافی که بدون توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به فعالیت نمایند از طریق ماموران بهداشت، تعزیرات، اصناف و نیروی انتظامی اعمال قانون خواهند شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند برای کنترل کرونا در قم اضافه کرد: در این طرح واحدهای صنفی پرخطر اجازه فعالیت ندارند.

وی افزود: فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای به‌غیراز بخش مواد غذایی و شوینده، بازارچه‌ها و مجتمع‌های تجاری بزرگ مسقف، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، طباخی‌ها و فست فودها نمی‌توانند در این مدت فعالیت کنند.

محبی ادامه داد: همچنین گرمابه‌ها، استخرها، سونا و ماساژ، روز بازارها و نمایشگاه‌ها، مراکز بازی، تفریحی و گیم نت‌ها، باشگاه‌های ورزشی و بدن‌سازی، تالارهای پذیرایی و سالن‌های مراسم، قهوه‌خانه‌ها و چایخانه نیز مجاز به فعالیت نیستند.

وی اظهار داشت: سایر اصناف کم‌خطر لازم است با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir اطلاعات صنف خود را وارد کنند و پس از آگاهی از مقررات بهداشتی و تعهد به اجرای آن و پس از نصب کد رهگیری در صنف مربوطه، در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام به فعالیت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان خاطرنشان کرد: فروش اینترنتی و ارسال توسط پیک مانند گذشته مجاز است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها