موج
کدخبر : ۳۲۵۵۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-325517

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد؛

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: پیش بینی ها حاکی است که بیماری کرونا حداقل تا چهار هفته دیگر طول می کشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا میرجلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: با توجه به روند نزولی بیماری در صورت ادامه کاهش آن در استان یزد پیش بینی ها حاکی است که بیماری کرونا حداقل تا چهار هفته دیگر طول می کشد.

وی افزود: در حال حاضر ۳۰۲ نفر در بیمارستان های استان یزد بستری هستند که روند مراجعه بیماران سیر نزولی دارد.

وی همچنین شایعه مصونیت جوانان نسبت به ویروس کرونا را رد کرد و گفت: بر اساس گزارش ها تعدادی از  پسران جوان به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند،این گونه نیست فقط افراد مسن به آن مبتلا می شوند.

به گفته میرجلیلی در میان افراد مبتلا، بیماری هم ۹۹ سال داشت که درمان شد و در بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد هرچه سن بالاتر رود آمار بیماران زن و مرد به هم نزدیک است، اما در سنین پایین‌تر تعداد مردها بیشتر از زنان هستند.

وی عمده دلیل ابتلا  به کرونا در استان یزد را بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت دانست و افزود: امسال به علت بیماری کرونا، موارد فوتی‌ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲.۵ برابر افزایش دارد در حالیکه سال گذشته ۱۰۰ نفر بر اثر بیماری‌های تنفسی فوت کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    در يزد حتي ممكنست خيلي زودتر از بين برود كما اينكه در شهر ندوشن يزد اصلا اين بيماري وجود نداشت و شهر پاكي در كشور بود ، خدا به داد ما تهراني ها برسد

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها