موج
کدخبر : ۳۲۴۲۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324256

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: شکل‌گیری قرارگاه رسانه‌ای مقابله با کرونا در قم، فرصتی مهم در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح آگاهی مردم در عرصه پیشگیری است.

سیدموسی حسینی کاشانی در گفتگو با خبرگزاری موج از قم، اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی را سرمایه‌ای ارزشمند در مدیریت بحران‌ها دانست و عنوان کرد: شیوع کرونا در کشور، شرایط خاصی را به وجود آورده و در این باره تصمیماتی از سوی مجموعه سیاست گذاری نظام و دولت اتخاذ شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: محور اصلی اجرای تصممیات، مردمی هستند که باید با مشارکت و همراهی خود به این سیاست‌گذاری‌ها جهت بدهند و با همدلی این تصمیمات را اجرایی کنند.

وی تصریح کرد:پل ارتباطی میان مردم و مسئولان، رسانه‌ها هستند که وظیفه مهم اطلاع‌رسانی را بر عهده دارند و تلاش شد مجموعه رسانه‌ها را به یاری بگیریم و خودشان پای کار بیایند تا اطلاع رسانی که بحث مهم و پراهمیتی است شکل بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: در جهت فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی در جهت مقابله با کرونا، تلاش‌های خوبی شکل گرفت و برنامه‌ریزی مدونی را به سرانجام رساندیم.

وی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی مبارزه با کرونا تعیین شد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز دبیر خانه شورای اطلاع رسانی استان است و در این بخش مسئولیت مهمی بر عهده داریم و با همه توان ورود پیدا کردیم.

حسینی کاشانی بیان کرد: شورای اطلاع رسانی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم جلسات مستمری را تشکیل داد که 5 جلسه ویژه اطلاع رسانی برای مقابله با کرونا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از تصمیمات مهم در این جلسات، تشکیل قرارگاه رسانه‌ای زیرمجموعه شورای اطلاع رسانی استان است تا در جهت تولید محتوا پیرامون مقابله با کرونا به فعالیت بپردازد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم افزود: شکل‌گیری قرارگاه رسانه‌ای مقابله با کرونا در قم، فرصتی مهم در جهت اطلاع رسانی و ارتقای سطح آگاهی مردم در عرصه پیشگیری است.

وی عنوان کرد: این قرارگاه رسانه‌ای با حضور تعدادی از رسانه‌های قم تشکیل شد و سه اولویت مهم در تولید محتوا شامل در خانه بمانیم، جایگاه مدافعان سلامت و مقابله با قم هراسی در نظر گرفته شد و در این باره اقدامات مهمی در عرصه رسانه و اطلاع رسانی به سرانجام رسید و کار موفقی از نظر انسجام رسانه‌ای و اطلاع رسانی به آحاد مردم به شمار می‌رود.

حسینی کاشانی گفت: یکی از دغدغه‌های مهم اصحاب رسانه، رسیدگی به وضعیت معیشت مردم در بحران کروناست که قرارگاه رسانه‌ای در این زمینه نیز به تولید محتوا می‌پردازد تا از ظرفیت‌های خیرین و خودجوش مردمی بتوانیم بخشی از این مشکلات را به وسیله تولید محتوا و اطلاع رسانی حل کنیم.

وی اظهار داشت: در جهت تولید محتوا از تمامی ظرفیت‌های رسانه ملی و مکتوب و خبرگزاری‌ها و فضای مجازی استفاده می‌کنیم، به ویژه در بخش آگاهی رسانی به مردم در پیشگیری از شیوع بیماری و توجه به بهداشت فردی و قرنطینه خانگی، نیازهای مهمی در مسیر آگاهی بخشی وجود دارد که نباید از آن غافل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: مساله فاصله‌گذاری اجتماعی و حرکت ارزشمند گروههای جهادی و ستادهای مردمی در مقابله با کرونا نیز از دیگر موضوعات مهمی در تولید محتوا بوده که مورد توجه قرارگاه رسانه ای قم است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها