موج
کدخبر : ۳۲۳۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323863

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: از ابتدای شیوع بیماری ویروس کرونا تا کنون 1800 بیمار مشکوک و کرونایی در بیمارستان‌های بابل بستری شدند.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، سید فرزاد جلالی اظهار داشت:  ۱۱ تهرانی‌ که اواخر اسفند به مازندران سفر کرده بودند در بیمارستان‌های این شهرستان به دلیل بیماری کرونا فوت کردند.

وی ادامه داد: هم اکنون ۳۰۰ بیمار مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای شهرستان بابل بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل تصریح کرد: ۳۰ بهمن ۹۸ اولین بیمار کرونایی در استان مازندران در شهر بابل تشخیص داده شد و بلافاصله تجهیز بیمارستان میناگر را شروع کردیم.

جلالی گفت : خوشبختانه در عرض چند روز توانستیم کمبودها را تا حد زیادی مرتفع کنیم و ماسک و پوشش محافظتی پرسنل برای ما اولویت اصلی است و خواهد بود.

وی اظهار داشت: در این مدت ۱۱ هزار بیمار سرپایی را مدیریت کردیم، خیلی از این افراد دچار بیماری کرونا نبودند، برخی بیماری‌های ویروسی و غیر ویروسی دیگر داشتند و برخی نیز که احتمال کرونا داشته اما علائم خفیف بود و به‌صورت سرپایی درمان شدند و آن‌هایی که طبق راهنماهای علمی ضرورت برای بستری داشتند نیز بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم‌پزشکی بابل با اشاره به اینکه تا امروز هزار و ٨١٥ تن بستری شدند و تعداد زیادی از آن‌ها بهبود و ترخیص شدند، افزود : درصد آمار فوتی‌های ما تقریبا معادل میانگین کشوری است.

جلالی ادامه داد: بیماران بد حال ارجاعی از سایر شهرهای استان هم زیاد داشتیم به طور مثال از ٩ مادر باردار کرونایی ٥ نفر غیر بابلی بودند که همگی در اتاق زایمان ویژه بیماران کرونایی که از روزهای اول آماده کرده بودیم، زایمان کردند.

وی گفت: آخرین آمار بستری ما حدود ۳۰۰ نفر است که در طول روز حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر ترخیص شده و کمتر از این تعداد نیز بستری می‌شوند.

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی بابل با بیان اینکه در ۵ الی ۶ روز اخیر آمار ما رو به کاهش بود، تصریح کرد: ما نگران موج دوم بیماری هستیم، پیش‌بینی می‌شود درگیر موج دوم شویم که بستگی به رعایت کردن مردم دارد.

جلالی خاطرنشان کرد: در سیستم بهداشتی و درمانی ۲۰ الی ۳۰‌ درصد کنترل بیماری به ما مربوط می‌شود و حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد مربوط به سازمان‌هایی می‌شود که می‌توانند دخالت بارزی در پیشگیری از سرایت داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه مردم در ۲ هفته پیش رو رفت‌وآمد نداشته باشند، یادآور شد: مردم شب‌نشینی و دورهمی‌ها را تعطیل و مطلقا به بیرون نیایند، با ادارات نیز هماهنگی‌های خوبی شده است که کارمندان را به یک ‌سوم تقلیل دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها