موج
کدخبر : ۳۲۳۷۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323711

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم خبرداد؛

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم گفت: هشت هزار و ۷۶۶ نفر نیز نیازمند پیگیری فوری بودند که کمتر از ۲۴ ساعت با آن‌ها تماس گرفته و پیگیری‌های لازم انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سیامک محبی اظهار کرد: تاکنون ۳۴۲ هزار و ۷۶۶ نفر از مردم قم با ثبت‌نام در سامانه salamat.gov.ir در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در کشور مشارکت کرده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم در این زمینه افزود: از این تعداد ۳۸ هزار و ۲۴۰ نفر نیازمند پیگیری بودند که اقدام‌های لازم انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های این مرکز از ۲۸ بهمن‌ماه پارسال تاکنون، بیان کرد: انجام چهار هزار و ۴۵۳ مورد بازرسی برای پیشگیری از کووید ۱۹ در شاغلان، ۵۸ هزار و ۵۲۲ مورد آموزش شاغلان در خصوص پیشگیری از کووید ۱۹، ۶۷۶ مورد بازرسی بهداشت حرفه‌ای از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، شناسایی ۸۸۰ نفر از شاغلان با خطر بالای ابتلا به کووید ۱۹ و محدود کردن فعالیت آن‌ها در واحدهای کاری بخشی از فعالیت‌های کارشناسان بهداشت حرفه‌ای مرکز بهداشت قم می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آزمایش تشخیص کرونا با چند کلیک

ربات تلگرامی نمایش پراکندگی مناطق پر خطر ویروس کرونا توسط خبرگزاری موج منتشر شد

 

محبی افزود: شناسایی یک هزار و ۳۵۳ نفر از شاغلان علامت‌دار در واحدهای کاری، شناسایی ۳۲ مورد از شاغلان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در محیط‌های کاری، غربالگری روزانه یک هزار و ۱۳۵ نفر از همکاران در ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی،۹۲ پایگاه شهری، ۶۱  خانه بهداشت و پیگیری برای درمان افراد مبتلا و مشکوک از دیگر فعالیت‌های کارشناسان این مرکز به شمار می‌آید.

به گفته وی، توزیع بروشور یا پوستر آموزش شاغلان واحدهای کاری، انجام ۹۶ بازرسی از محل کار شاغلان پسماند،  ۵۴۷ مورد بازرسی از جایگاه‌های سوخت و بازرسی و نظارت بر ۶۵ مورد آسایشگاه، زندان، کمپ ترک اعتیاد، گندزدایی ۵۹۳ هزار مترمربع از اماکن عمومی، ۶۷ میلیون مترمربع از خیابان‌ها، معابر، پارک‌ها و فضای سبز، ۱۸۸ هزار مترمربع گندزدایی مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌ها و چهار هزار مترمربع بازارچه‌ها و مراکز خرید ازجمله فعالیت کارشناسان بوده است.

وی به بخشی از نظارت‌ها و بازرسی‌های بهداشت محیط مرکز بهداشت اشاره و بیان کرد: بازرسی از هشت هزار و ۹۳۱ مورد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، ۱۰ هزار و ۹۲۴ مورد نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی غیرفعال به دلیل کرونا، ۲۱ مورد قطع سهمیه نانوایی‌های متخلف، ۱۲۶ مورد  اخطاریه صادرشده جهت صنوف دارای نواقص،  صدور ۱۰ اخطاریه تعطیل جهت صنوف متخلف و تعطیلی ۱۹۸ مورد قلیان سرا از نظارت‌های صورت گرفته در این مدت می‌باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها