موج
کدخبر : ۳۲۳۶۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323663

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد؛

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد گفت: در حال حاضر به‌صورت متوسط در سه نقاهتگاه فعال استان 30 مدافع سلامت در هر نوبت شامل پرستار، بهیار، نیروی خدماتی و ... از سوی بسیج جامعه پزشکی یزد مشغول به کار و خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، سعید ذاکری رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد در خصوص راه‌اندازی نقاهتگاه‌ برای بیماران مبتلا به کرونا در استان یزد اظهار داشت: دو نقاهتگاه در شهرستان یزد از سوی سپاه الغدیر یزد هرکدام با 60 تخت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی یزد و به همت بسیجیان مدافع سلامت در سازمان بسیج جامعه پزشکی آماده‌شده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد بابیان اینکه بیماران مبتلا به  کرونا پس از ترخیص از بیمارستان می‌توانند در این مکان‌ها، دوران نقاهت خود را طی کنند، ادامه داد: از دو نقاهتگاه در شهرستان یزد، فعلاً نقاهتگاه مجتمع طلائیه یزد با بستری دو بیمار شروع به کارکرده است و نقاهتگاهی نیز از سوی تیپ الغدیر یزد تدارک دیده‌شده است تا در صورت نیاز مورداستفاده قرار گیرد.

وی عنوان کرد: در هرکدام از شهرستان‌های اردکان و میبد نیز نقاهتگاهی با ظرفیت تقریباً 60 تخت راه‌اندازی شده است که در نقاهتگاه شهرستان میبد 20 بیمار مبتلا به کرونا و در نقاهتگاه اردکان نیز 9 بیمار دوران نقاهت خود را سپری می‌کنند.

ذاکری بابیان اینکه بسیجیان مدافع سلامت در سازمان بسیج جامعه پزشکی یزد، پذیرای بهبودیافتگان ویروس کرونا برای طی نمودن دوران نقاهت در این نقاهتگاه‌ها هستند، عنوان کرد: مجموعاً در حال حاضر به‌صورت متوسط در سه نقاهتگاه فعال استان 30 مدافع سلامت در هر نوبت شامل پرستار، بهیار، نیروی خدماتی و ... از سوی بسیج جامعه پزشکی یزد مشغول به کار و خدمت‌رسانی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها