موج
کدخبر : ۳۲۳۲۰۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323202

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم گفت: یک‌ هفته‌ای است که ورودی و خروجی استان در زمینه بیماری کرونا به وضعیت تقریبا ثابت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با بیان این‌که درحال حاضر آمار بستری‌های استان بر اثر ویروس کرونا ، اظهار کرد: نگران هستیم درفروردین‌ماه سال آینده به‌خاطر مسافرت‌های نوروزی آمار مبتلایان به این بیماری افزایش یابد.

وی با اشاره به شلوغ بودن مبادی ورودی و خروجی استان تهران ابراز کرد: این فضا ایجاد شده که وضعیت قم در مورد این بیماری تا حدی بهتر شده است، به همین دلیل نگرانیم مسافرت‌ها در ایام نوروز و نیمه شعبان افزایش یابد.

وی با تاکید بر قطع‌کردن زنجیره انتقال بیماری گفت: اگر ۲۵ درصد مردم در خانه بمانند، این بیماری ممکن است تا فروردین و اردیبهشت سال آینده هم ادامه داشته باشد، اما اگر ۴۰ درصد مردم قرنطینه خانگی را رعایت کنند، می‌توان امیدوار بود که تا پایان فروردین بیماری کرونا را کنترل کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم مهم‌ترین اقدام برای کنترل این بیماری را پیشگیری عنوان و خاطرنشان کرد: باید طرح بسیج ملی مبارزه با ویروس کرونا را در اولویت قرار داد.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.  

وی با بیان پایین بودن تعداد ثبت‌نامی‌های طرح بسیج ملی مقابله با بیماری کرونا در استان گفت: بر اساس آخرین آمار استان قم در رتبه هفتم و هشتم کشوری است، جزو استان‌های خوب هستیم، اما تا آنجایی که ممکن است، باید مردم را تشویق به‌مشارکت در طرح بسیج ملی کنیم.

وی با تاکید بر استفاده از تمامی توانمندی‌ها برای مهار این بیماری گفت: بانک‌ها، سوپرمارکت‌ها، بیمارستان‌ها و پمپ‌بنزین‌ها جزو آلوده‌ترین مکان‌ها هستند؛ تا آنجایی که ممکن است، نباید در این مکان‌ها حضور پیدا کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها