موج
کدخبر : ۳۲۲۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322781

آرش رضایی در گفتگو با موج؛

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان برخورد قاطع با متصرفان اراضی ملی و ساخت و سازهای غیرمجاز را یکی از مهمترین برنامه‌های این دستگاه اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آرش رضایی مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در تشریح عملکرد یگان حفاظت از اراضی زمین و مسکن استان گفت : در سال جاری از تصرف بیش از95 مورد از اراضی ملی پیشگیری به عمل آمده و 47 هکتار از این اراضی هم با حکم قضایی رفع تصرف شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی ارزش تقریبی این اراضی را یک هزار و 360 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: تمام تلاش یگان حفاظت راه و شهرسازی در سال جدید این است که تخلفی انجام نشود اما اگر تخلفی صورت گرفت دیگر قابل اغماض نیست و با جدیت با آن برخورد می شود.

وی بیان کرد: امروز نیز با دستور دادستانی، اراضی ملی به مساحت760 متر مربع از دست متصرفین خارج شد که ارزش تقریبی آن 19 میلیارد ریال برآورد شده است.

رضایی حفاظت فیزیکی از عرصه‌های ملی را دشوارترین فعالیت‌های مجموعه راه و شهرسازی عنوان کرد و افزود: شعار سازمان ملی زمین و مسکن «یگان هوشمند، مقتدر،پاسخگو 1656» است که فقط در قالب شعار باقی نمی‌ماند بلکه به عنوان نقشه راه و ادامه ماموریت‌های یگان حفاظت راه و شهرسازی استان قرار خواهد گرفت.

آرش رضایی با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه ارتباط مردمی یگان حفاظت توانسته تا حدود زیادی در زمینه رفع تصرفات اراضی ملی موفق عمل کند از هموطنان خواست تا هر نوع تصرف و تعرض زمین خواران به اراضی دولتی را در تماس با شماره 1656 گزارش کنند.

رضایی یادآور شد: ارتباط مردمی با یگان حفاظت از طریق شماره ۱۶۵۶ و مشارکت مردمی تضمین تسریح و کاهش مضاعف زمین‌خواری خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی با توجه به اینکه ایام نوروز زمانی است که زمین خواران و متصرفین از فرصت استفاده می کنند و معمولا در این روزها تصرف اراضی دولتی به حداکثر می رسد، اظهار داشت: یگان حفاظت در مرکزاستان و شهرستان ها در این ایام، حفاظت از اراضی دولتی را تشدید نموده و بدون اغماض با پشتوانه قضایی و یگان‌های انتظامی مقتدرانه مطابق با ضوابط با متجاوزین به اراضی دولتی برخورد خواهدکرد و درجهت شناسایی متصرفین ساز و کاری را تدوین و در دستور کار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها