موج
کدخبر : ۳۲۲۲۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322239

مدیر نظارت بر مواد غذایی،‌ آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه الزامات واحدهای تولیدی و شرکت‌های پخش مواد غذایی و آشامیدنی به‌منظور پیشگیری از شیوع کرونا ویروس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، شهریار مستوفی، مدیر نظارت بر مواد غذایی،‌ آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خصوص مواد مقابله با شیوع کرونا در کرمانشاه گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا ویروس در استان کرمانشاه و به‌منظور پیشگیری حداکثری از شیوع این ویروس در کارخانه‌ها تولیدکننده مواد غذایی و آشامیدنی، انبارهای نگهداری و زنجیره توزیع و پخش، مواردی جهت رعایت به کلیه واحدهای تولیدی و شرکت‌های پخش مورد تائید آن معاونت ابلاغ می‌گردد. مسئولیت نظارت بر اجرای این الزامات بر عهده مدیرعامل و مسئولین فنی می‌باشد.

متن ابلاغیه بدین شرح است:

1- مواد اولیه خام نظیر فرآورده‌های خام دامی و دریایی از واحدهای صنعتی و کشتارگاه‌های دارای مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح (سازمان دامپزشکی و سایر نهادهای مرتبط) تهیه‌شده و کنترل و نظارت کافی در زمان خرید و در طی حمل‌ونقل تا درب کارخانه تحت نظارت مسئول فنی انجام شود.

2- مواد اولیه خام کشاورزی حتی‌الامکان از واحدهای صنعتی و یا کارگاهی دارای مجوزهای قانونی و یا از مراکز عرضه معتبر از سوی وزارت جهاد کشاورزی که تحت پایش و کنترل‌های لازم می‌باشد تأمین شود و تحت نظارت و کنترل‌های دقیق مسئول فنی حمل و نگهداری شوند.

رعایت نکات بهداشتی در حمل‌ونقل و توزیع

1- کلیه وسایل و ابزار مورداستفاده در حمل‌ونقل مواد اولیه و محصول نهایی به‌ویژه تانکرها و وسایل نقلیه با مواد ضدعفونی‌کننده مناسب، گندزدایی شه و سپس بارگیری صورت گیرد.

2- سکوهای بارگیری و تخلیه، پالت‌ها و لیفتراک‌ها قبل از جابه‌جایی با مواد مناسب ضدعفونی شوند.

3- کارکنان و دست‌اندرکاران حمل‌ونقل باید مجهز به ماسک و دستکش بوده و تحت معاینات لازم قبل از ورود به محل کار قرار گیرند.

4- در توزیع محصولات در سطح عرضه، ضمن تأکید به رعایت پوشش بهداشتی توسط پرسنل بخش و ضدعفونی خودروهای پخش محصولات، به‌منظور پیشگیری از تماس مستقیم افراد، از سبدهای قابل شستشو و یا کارتن به‌عنوان بسته‌بندی ثانویه و یا شرینگ نمودن محصولات استفاده‌شده و از قرار دادن بسته و یا سبد در کف خیابان و معابر خودداری شود.

رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی در محل تولید و بسته‌بندی

1- غربالگری کارکنان در بدو ورود به محل کارخانه انجام شود و از ورود افراد مشکوک به علائم حاد تنفسی (بیماری کرونا ویروس) به محل کارخانه ممانعت به عمل آید.

2- رعایت مقررات بهداشت فردی برای کلیه کارکنان به‌ویژه کارکنان مرتبط با سالن‌های تولید، بسته‌بندی و انبارش مواد اولیه و محصول باید به‌طورجدی و سخت‌گیرانه الزام شده و مورد پایش قرار گیرد.

3- اجرای سخت‌گیرانه مقررات نظافت و گندزدایی سطوح در کلیه اماکن و فضاهای مرتبط با تولید و انبارش باهدف کاهش احتمال مخاطرات مرتبط با بیماری الزامی بوده و باید در فواصل مناسب مورد پایش قرار گیرد.

4- واحد تولیدی و شرکت‌های پخش باید مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و ملزومات بهداشت فردی از قبیل ماسک، دستکش و ... را به تعداد کافی تأمین نماید.

رعایت عمومی برای کلیه واحدهای تولیدی، نگهداری و توزیع

1- آموزش کارکنان درزمینهٔ کرونا ویروس، علائم و نحوه پیشگیری از ابتلا در دستور کار قرارگرفته و سوابق آن جهت ارائه به بازرسین وزارت بهداشت نگهداری شود.

2- در صورت وجود موارد مشکوک به ابتلا در اعضای خانواده کارکنان، مستخدم برابر دستورالعمل قرنطینه اجازه حضور در محل کارخانه را (تا سپری شدن مدت‌زمان قرنطینه) نخواهد داشت.

3- در صورت به‌کارگیری کارکنان فصلی و یا روزمزد دریافت کارت - بهداشت معتبر قبل از شروع به کار مورد تأکید مجدد قرار می‌گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها