موج
کدخبر : ۳۲۱۶۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321697

دانشگاه علوم پزشکی البرز با شیوع گسترده ویروس کرونا وضعیت استان را فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، این روزها خواهران و برادران شما در خط مقدم مقابله با کرونا از جان خود می گذارند و  روزهای سختی را سپری می کنند،  اما روزهای بسیار سخت تری برای اینان و برای شما در پیش است اگر هشدار ها را جدی نگیریم. خطر ابتلا به کرونا همه را به طور جدی  تهدید  می کند . استفاده از دستکش و ماسک به تنهایی باعث معصونیت از این بیماری نمیشود بلکه تنها راه در امان ماندن در خانه ماندن است. باید بپذیریم دیگر مثل روزهای پیش از کرونا نمیشود در شهر تردد کرد و باید تا جایی که میشود رفت و آمد ها بسیار کم شود. هر کار غیر ضرور را به بعد موکول کنید

همین اکنون با ورود به سامانه دانشگاه علوم پزشکی البرز و تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن همراه و دریافت پیامکی در مورد وضعیت سلامتی خود تیم بهداشتی دانشگاه را در جهت پیگیری سلامت خود و عزیزانتان همراهی کنید. برای پیشگیری از این بیماری  حتی زیارت خانه خدا و فرایض نمازجمعه و جماعت تعطیل شده و فعالیت ادارات  نیز به حداقل رسیده است پس خواهش می کنیم از همین امروز کسب وکارهای خود را از نظر تردد و تجمع مدیریت کنید،  به خرید و قدم زدن‌در خیابان ها، پاساژها و پارکها و تردد های غیر ضرور جدا پایان دهید.

در این پیام هشداری نکاتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا آمده است که توجه به آنها ضروری است.

مهمانی، شب نشینی و ‌دید و بازدید را کناربگذارید و  امسال عید را در خانه بمانید چرا که بهترین تدارک عید پیشگیری از شیوع گسترده این بیماری و به خطر انداختن جان عزیزانمان می باشد.  شستشوی مکرر دست ها ، عدم دست دادن و روبوسی و ... را ادامه داده  و از حضور در هر تجمعی به شدت پرهیز شود. در صورت داشتن علائم این بیماری به نزدیک ترین خانه بهداشت و یا پایگاه بهداشتی تماس حاصل و یا مراجعه نمایید. تیم پزشکی در مراکز بهداشتی تا ساعت ۱۲ شب پذیرای حضور شما هستند و آنان روند درمانی بیماران را در منزل پیگیری و در صورت نیاز به درمان تکمیلی به بیمارستان ارجاع خواهند داد. تا ریشه کن شدن این بیماری با رعایت دستورات بهداشتی مراقب افراد سالمند  دارای بیماری های زمینه ای باشید و مراوده خود را با آنان ، کمتر کنید.

کرونا تنها با همکاری شما مردم فهیم شکست خواهد خورد.

 تاکنون بیش از ۱۸۰ نفر در البرز مبتلا به بیماری کرونا شده و ۱۵نفر جان باختند

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها